Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Burmistrz Chrzanowa nie odwzajemni braku zaufania

29.06.2021 18:00 | 11 komentarzy | 5 115 odsłon | Łukasz Dulowski
Na wtorkowej sesji radni długo dyskutowali na temat Raportu o stanie gminy Chrzanów za 2020 r., po czym głosowali nad udzieleniem wotum zaufania dla burmistrza Roberta Maciaszka.
11
Burmistrz Chrzanowa nie odwzajemni braku zaufania
Burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek ostatecznie uzyskał wotum zaufania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tego rodzaju uchwała jest podejmowana od 2018 r. Poprzedza ją Raport o stanie gminy w roku poprzednim. Podsumowuje działalność wójta, burmistrza, prezydenta miasta. W debacie mogą uczestniczyć mieszkańcy.

W przypadku nieudzielenia wotum zaufania w dwóch kolejnych latach rada może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta, burmistrza, prezydenta miasta.

W minionym roku burmistrz Chrzanowa wotum zaufania nie dostał.

Najbardziej obszerny komentarz dotyczący raportu i wotum zaufania za ten rok wygłosił radny Andrzej Filipczak z opozycyjnego klubu Wspólny Chrzanów.

- W mojej ocenie nadal prowadzone działania nie mieszczą się w definicji podanej przez słownik języka polskiego, czym jest zaufanie. Trudno więc udzielić wotum zaufania, kiedy człowiek nie ma zaufania - stwierdził Filipczak w ramach podsumowania.

Tłumaczył też, iż nie zagłosuje „za" wotum, ponieważ - w jego ocenie - nie do końca jest dotrzymywana obietnica wyborcza, złożona w czasie kampanii wyborczej, dotycząca przekazywania Kątom i Balinowi odpowiednich pieniędzy jako rekompensaty za smród ze składowiska w Balinie.

- Rzeczywistość wirtualna różni się od rzeczywistości realnej w mieście. W mojej ocenie priorytety (mieszkania, ekologia, strefa gospodarcza) przyszły po czasie. Teraz pan burmistrz je wyeksponował. Liczę na coraz lepszą współpracę w przyszłości - kontynuował radny Andrzej Filipczak.

Burmistrz Robert Maciaszek ostatecznie uzyskał wotum zaufania. Odniósł się jednak do radnych, którzy głosowali przeciw lub wstrzymali się.

- Ja tego braku zaufania nie odwzajemnię - skomentował.


Jak głosowali radni ws. wotum zaufania dla burmistrza Roberta Maciaszka:

ZA
Alicja Bębenek, Andrzej Bieda, Krzysztof Brandys, Małgorzata Dziuba, Elżbieta Głąbała, Janusz Jedynak, Małgorzata Kowalska, Marcin Krauz, Zdzisława Musiał, Piotr Potocki, Krzysztof Zubik.

PRZECIW
Tomasz Brożek, Andrzej Filipczak, Grzegorz Jakubiak, Krzysztof Kasperek, Ryszard Kosowski, Ryszard Leśniak, Paweł Szczypta.

WSTRZYMALI SIĘ
Stanisław Czarny, Dorota Kośmider, Roman Madejski

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.