Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Kontrowersje w sprawie przebudowy skrzyżowania. Jutro głosowanie na sesji

23.06.2021 21:07 | 4 komentarze | 2 947 odsłony | Agnieszka Filipowicz
24 czerwca Rada Miasta Trzebini zdecyduje, czy przeznaczyć ponad 800 tysięcy złotych na przebudowę skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Kościelnej. Projekt uchwały budzi kontrowersje.
4
Kontrowersje w sprawie przebudowy skrzyżowania. Jutro głosowanie na sesji
Skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Kościelnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To drogowe przedsięwzięcie ma kosztować 2,65 mln zł. Samorząd wojewódzki obiecał na ten cel 1,8 mln zł. Resztę zamierza dorzucić gmina. Czy tak się stanie? Jutro zdecydują o tym radni.

Konieczność ingerencji w teren prywatny budzi sprzeciw osób mieszkających w pobliżu skrzyżowania. Twierdzą, że można znaleźć inne, tańsze i niemniej efektywne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo niż gruntowna przebudowa tego miejsca. Jakie? Pojawiła się propozycja, by zamiast przebudowy, która oznacza wywłaszczenia sporego terenu na prywatnych działkach, zbudować rondo i zainstalować fotoradar.

Kilkoro mieszkańców proponuje zdjęcie tego punktu z porządku obrad sesji rady miasta i wypracowanie nowego rozwiązania z udziałem zarządcy ulicy Piłsudskiego, czyli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Czy tak się stanie? Radni zdecydują o tym jutro.