Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Do Turcji z kodem HES. Jak tam teraz jest? (ZDJĘCIA)

23.06.2021 12:45 | 0 komentarzy | 4 338 odsłony | Alicja Molenda
Tegoroczne wyjazdy na wypoczynek za granicę nie są tak proste. Czasem nawet droższe o kilkaset złotych, które trzeba wydać na testy. Nieodłącznym towarzyszem podróży jest teraz mały segregator z przeróżnymi dokumentami.
0
Do Turcji z kodem HES. Jak tam teraz jest? (ZDJĘCIA)
Turcja. Nieprzebrany wybór koszulek klubowych. Dobry prezent dla kibiców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Turcja jest w tym roku najpopularniejszym krajem wyjazdów wakacyjnych Polaków. Lekko ustępuje jej i pod względem liczby rezerwacji Grecja (potem jest Egipt i Bułgaria), choć ta kolejność jeszcze może się zmienić. Jeśli chodzi o formalności, to różnica między Grecją a Turcja jest na dziś taka, że do Turcji potrzebny jest paszport, a do Grecji można jechać ma dowód.

Do obu krajów wymagana jest jednak specjalna rejestracja pobytowa, szczepienia przeciw COVID-16, status ozdrowieńca lub testy.

Od północy, po powrocie z Turcji i innych krajów spoza strefy Schoengen, osoby niezaszczepione i dzieci powyżej 12. lat podlegają 10-dniowej kwarantannie.

W najnowszym papierowym "Przełomie" przeczytacie o tym, jakie dokumenty trzeba ze sobą mieć planując wyjazd do Turcji (m.in. kod HES wydany przez tamtejsze ministerstwo zdrowia po złożeniu wniosku), jak jest obecnie w tureckich hotelach, na lotnisku, w miasteczkach turystycznych i na bazarach?

Przełomowe wydanie elektroniczne jest TUTAJ

Dla zainteresowanych mamy do obejrzenia galerię zdjęć.

Czytaj również