13-letnia lekkoatletka z Trzebini wygrała w Łodzi mocno obsadzony konkurs

20.06.2021 20:00 | 0 komentarzy | 3 679 odsłony | Marek Oratowski
Trzy dni i trzy starty. Zawodnicy Victorii Trzebinia mieli intensywny weekend. Najbardziej zadowolona po nim może być Daria Kumala, startująca w pchnięciu kulą.
0
Daria Kumala za zwycięstwo w Łodzi otrzymała koszulkę, puchar i nagrodę finansową, fot. udostępnione przez Ewę Sierkę

Już w piątek zawodnicy Victorii uczestniczyli w 15. Otwartym Pucharze Krakowa w Lekkiej Atletyce - 13. Memoriale Gwiazd Małopolskiej Lekkiej Atletyki w Krakowie. Najlepiej wypadł Szymon Saternus, ustanawiając życiówki na 100 m (11.51 s) oraz 400 m (52.02 s).

W sobotę, tym razem na stadionie w Chorzowie, Szymon Saternus wygrał i ustanowił rekord życiowy na dystansie 200 m (23.07 s). Jego klubowa koleżanka Amelia Wierzba także ze swoim najlepszym wynikiem na 800 m (2:37.28 s) zajęła czwarte miejsce. Mateusz Juszczak ustanowił życiówkę na 400 m (56.62 s).

W niedzielę lekkoatleci z Trzebini pokazali się na stadionie AZS Łódź w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych. To nieoficjalne Mistrzostwa Polski dzieci w kategoriach U10, U12 i U14. W pchnięciu kulą wygrała 13-letnia Daria Kumala, uzyskując 10.84 m. To także jej rekord życiowy. Otrzymała koszulkę, puchar i nagrodę finansową. O rok młodsza Gabriela Płocica na 600 m była czwarta ze swoim nowym rekordem 1:48.97 s.

W następny weekend trenerzy Victorii Trzebinia wystartują w Olsztynie w Mistrzostwach Polski Masters.