Nie masz konta? Zarejestruj się

Rudno

Noc Kupały na zamku Tenczyn

17.06.2021 14:00 | 1 komentarz | 4 772 odsłony | Ewa Solak
W piątek, 18 czerwca, o godz. 18 rozpocznie się ciekawe widowisko w ruinach zamku w Rudnie. Nocne zwiedzanie warowni wzbogacą pokazy obrzędów, walki z ogniem i inne atrakcje.
1
Noc Kupały na zamku Tenczyn
W najbliższy piątek na zamku w Rudnie szykuje się ciekawa impreza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Noc Kupały - słowiańskie święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości organizowane będzie na zamku nie po raz pierwszy.

Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć pokazy obrzędów i walki z ogniem w wykonaniu Drużyny Najemnej Rujewit. Tańce z pochodniami zaprezentuje Zespół Tańców Świata Zdrojanie, a pokaz fireshow Teatr Ognia Wiwern.

Zagra Duo Performance i zespoł Cronica.

Organizatorzy zapowiadają, że osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w wydarzeniu tylko pod opieką osób dorosłych. Podczas nocnego zwiedzania zamku nie będą obowiązywać bilety ulgowe.
Wstęp odbywać się ma na podstawie biletów normalnych, w cenie 10 zł.

Z kolei w sobotę i niedzielę na zamku będzie można oglądać średniowieczne obozowisko. Przybędą rekonstruktorzy prezentujący nie tylko uzbrojenie, ale także dający pokazy fechtunku. Uczestnicy będą mogli spróbować dawnych potraw, np. lanego z beczki kwasu chlebowego i innych. Przewidziano m.in. tor łuczniczy i wystawę średniowiecznych strojów. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w g. 12 - 16 wystąpi Średniowieczna Grupa Rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Ratuj Tenczyn.