Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Setki kupujących na placu targowym w Chrzanowie

17.06.2021 10:30 | 3 komentarze | 12 425 odsłon | Marek Oratowski
Słoneczna pogoda przyciąga na plac targowy przy ulicy Szpitalnej w Chrzanowie prawdziwe tłumy. Co najczęściej mieszkańcy tam kupują?
3
Setki kupujących na placu targowym w Chrzanowie
Najwięcej kupujących jest na stoiskach z odzieżą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sporo stoisk wystawionych jest poza obrębem targowiska. Na zielonym ogrodzeniu pobliskiej szkoły wiszą firanki, a kilka metrów dalej na trawie przy jezdni leżą buty. Handluje nimi starsza kobieta.

Przy samym wejściu trudno się przecisnąć. Słychać głos kobiety w kapeluszu handlującej obwarzankami. Wybrała miejsce koło stolika z czosnkiem i borówkami.

Przy bramie królują warzywa i owoce. Wzięcie mają truskawki (6,50 zł za kilogram) i ziemniaki (2,20 zł). Nie znajdują zbyt wielu nabywców czereśnie. Słychać narzekania, że drogie (od 18 do 22 zł za kg).

- Niech pani nie rzuca tym pomidorem, jak piłką - strofuje sprzedająca kobietę w czarnej koszulce, która obrażona odchodzi.

Przy meblach widać mało zainteresowanych. Tych za to nie brakuje przy stoiskach z oddzieżą.
- Ostatnie sztuki, tanio. Zapraszamy. Damskie, męskie - zachęca łamaną polszczyzną mężczyzna stojący u wejścia. Na ławach rozłożone są spodenki.

Podobne pokrzykiwania słychać na pobliskich stoiskach z majtkami i biustonoszami oraz koszulkami z nadrukami znanych firm.

- W tym roku nad polskim morzem królował będzie Hugo Boss - komentuje przechodzący tamtędy mężczyzna.
Niektórzy się targują, ale większość klientów płaci podaną kwotę. Pieniądze znikają w saszetkach założonych na biodrach sprzedawców.

Duża część kupujących wychodzi z placu z pełnymi siatkami. Jednak są i tacy, którzy przyszli tylko pooglądać. Kierowcy przejeżdżający w pobliżu marketu Tesco muszą zwalniać, by przepuścić tłum wylewający się z placu. Tak jest co tydzień...

Wy też robicie tam zakupy?