Powrót „Kowala”, niecodzienny gol i przypieczętowanie mistrzostwa w Trzebini (WIDEO, ZDJĘCIA)

12.06.2021 14:00 | 6 komentarzy | 4 906 odsłony | Michał Koryczan
Piłkarze Wiślan Jaśkowice pokonali w sobotę MKS Trzebini i zapewnili sobie końcowe zwycięstwo w KEEZA IV lidze - grupie zachodniej Małopolski.
6
Przy piłce Michał Kowalik, obecnie zawodnik Wiślan Jaśkowice, a w przeszłości wieloletni gracz MKS Trzebinia, którego jest wychowankiem

KEEZA IV liga - grupa zachodnia

Grupa mistrzowska

MKS Trzebinia - Wiślanie Jaśkowice 2-4 (0-3)

0-1 Monsuru Adisa (21), 0-2 Bartosz Czarnecki (36), 0-3 Monsuru Adisa (43), 1-3 Marcin Szczurek (70), 2-3 Marcin Szczurek (88), 2-4 Bartosz Czarnecki (90-karny)

MKS: Wróbel - Ruczyński (54. Tajs), Górka, Martyniak (54. Szczurek), Sz. Kurek, Sochacki (68. M. Marszałek), Kiczyński, Horawa, Podobiński (54. Barczyk), Stachowski, Mendela

Wiślanie: Cabaj - Kuliszewski, Ochman (57. Bienias), Galos, Pischinger, Zima, Czarnecki, Kowalik (70. Broda), Żaba, Kotwica (80. Źródlewski), Adisa (66. Antoniak)

W pierwszej połowie przyjezdni nie mieli aż tak dużej przewagi, jak wskazywałby na to rezultat. Zdołali jednak skrzętnie wykorzystać błędy gospodarzy i na przerwę schodzili prowadząc pewnie 3-0.
Wynik otworzył w 21. minucie Monsuru Adisa, który uderzył celnie głową po dośrodkowaniu Jakuba Zimy z krótko rozegranego rzutu rożnego. Kwadrans później na 2-0 podwyższył Bartosz Czarnecki, który wykorzystał stratę piłki przez Konrada Podobińskiego i precyzyjnym strzałem z dystansu pokonał Tomasza Wróbla.
Trzeci gol dla Wiślan padł tuż po tym, jak MKS wykonywał rzutu rożny. Przyjezdni wyprowadzili zabójczy kontratak. Monsuru Adisa popisał się efektowną akcją indywidualną i golkiper Trzebini musiał wyciągać futbolówkę z siatki.
W 61. minucie Monsuru Adisa mógł skompletować hat-tricka, ale jego uderzenie z kilkunastu metrów znakomicie obronił Tomasz Wróbel.
Nadzieje miejscowym na korzystny wynik końcowy dał w 70. minucie Marcin Szczurek. Popisał się niecodziennym trafieniem, bezpośrednio z rzutu rożnego.
Jeszcze ciekawiej zrobiło się w 88. minucie, gdy Marcin Szczurek ładnym strzałem z rzutu wolnego po raz drugi pokonał Marcina Cabaja.
Trzebińskiej drużynie nie udało się już jednak doprowadzić do remisu. W dodatku w 90. minucie wygraną gości przypieczętował Bartosz Czarnecki, skutecznie egzekwując jedenastkę, podyktowaną po faulu Arkadiusza Tajsa.
Dzięki zwycięstwu Wiślanie Jaśkowice zapewnili sobie triumf w rozgrywkach (na dwie kolejki przed ich zakończeniem), premiowany grą w barażach o awans do trzeciej ligi. Zmierzą się w nich z mistrzem grupy wschodniej.
Mistrzostwo wywalczone w sobotę ma stadionie przy ul. Kościuszki w Trzebini mogli świętować m.in. wychowanek MKS Michał Kowalik i były defensor „żółto-czarnych" Jakub Ochman.