Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Co zabrać na działkę, by dobrze spędzić czas?

02.06.2021 15:08 | 0 komentarzy | 378 odsłon | red

Materiał promocyjny

Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami działki lub domku letniskowego nad jeziorem, możemy spędzać tam weekendy i wolne dni, a nawet urlopy, co jest szczególnie wskazane w okresie pandemii, kiedy podróżowanie jest ryzykowne. Co powinniśmy zabrać ze sobą w takie miejsce, aby pobyt był udany i komfortowy, a my wypoczęci?
0
Co zabrać na działkę, by dobrze spędzić czas?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do siedzenia i leżenia

W serwisie Gazetkomat zebrane są gazetki promocyjne najpopularniejszych marketów i dyskontów, spożywczych i niespożywczych, w których możemy zrobić nasze „wyjazdowe” zakupy. Ukazująca się w sieci hipermarketów Leroy Merlin gazetka poleca składane leżaki ogrodowe z regulowaną wysokością oparcia, w różnych kolorach, w cenie już od 119 zł. Niektóre sprzedawane są w kompletach z poduszkami. Natomiast do siedzenia przy stole można kupić krzesła ogrodowe, w różnych rodzajach i kolorach, w cenie od 65 zł za sztukę.

Dla klientów o wyższych wymaganiach względem komfortu sklep oferuje bardzo szeroki wybór mebli ogrodowych, pojedynczych i w zestawach. Nadają się one do użytkowania tak wewnątrz, jak i na zewnątrz domku. Są wygodne, a niektóre mają funkcję spania.

Wyposażenie letniej kuchni

Jeżeli działka lub domek za miastem – to nie obejdzie się bez grilla. W Leroy Merlin wybór urządzeń jest bardzo duży, każdy znajdzie tam grill dla siebie. Elektryczny, gazowy lub tradycyjny węglowy – wszystkie w dobrych cenach, już od 25,99 zł. Nowością jest grill betonowy, mogący obsłużyć jednorazowo od 6 do 10 osób. Jest to ciężka, stabilna konstrukcja, z rusztem ze stali nierdzewnej o regulowanej wysokości. Może stanowić główny punkt naszej letniej kuchni, gdyż jest jednocześnie ozdobny – pokryty tynkiem dekoracyjnym. Jest to urządzenie do samodzielnego montażu – elementy do sklejenia klejem mrozoodpornym. Grill ten jest opalany węglem drzewnym. Kosztuje 499 zł.

Na kilkudniowy wypad trzeba też zabrać więcej jedzenia, aby nie musieć kupować żywności w lokalnych, wiejskich sklepach po wygórowanych cenach. Do tego przyda się lodówka turystyczna, do nabycia w Leroy Merlin. Można w niej przechowywać np. mięso na grill, wędliny, nabiał czy jaja.

Dla amatorów wędkarstwa jest w tym hipermarkecie do kupienia wędzarnia ogrodowa ze stali nierdzewnej. Ma ona również funkcję grilla. Zestaw wraz z akcesoriami (wieszaki do ryb, misa wędzarnicza, miska paleniskowa, termometr, itp.) kosztuje 699 zł. Pamiętajmy o zabraniu soli – będzie niezbędna do sporządzenia solanki.

Coś na ząb i na pragnienie

Wydawana w sieci dyskontów Netto gazetka promocyjna w najnowszym numerze oferuje żywność w bardzo atrakcyjnych cenach. Przykładowo, surowy boczek wieprzowy kosztuje 9,99 zł za kilogram. Za kostkę (200 gramów) polskiego masła ekstra zapłacimy 3,33 zł pod warunkiem zakupienia 3 sztuk. Kupując jedną zapłacimy 5,99 zł. Warto skorzystać z tej promocji – masło jest produktem doskonale znoszącym zamrażanie.

Do mięs i kiełbasy z grilla, a także do własnoręcznie złowionych i uwędzonych ryb, doskonałym dodatkiem będą nowalijki i przygotowane z nich świeże sałatki. Pęczek młodej marchewki kosztuje w Netto 2,99 zł (normalna cena 3,99 zł). Za pęczek cebuli dymki zapłacimy 2,49 zł, a za różne sałaty w doniczkach – 2,99 zł za sztukę. Mamy pełnię sezonu na szparagi; nie brakuje ich również w Netto. Pęczek 0,5 kg kosztuje 11,99 zł (normalna cena 14,99 zł).

Oczywiście są też propozycje typowo grillowe, np. mielona wołowina na burgery w cenie 7,99 zł za opakowanie 400 gramów, ćwiartki tylne z kurczaka po 6,49 zł za kilogram lub mięso mielone wieprzowe z szynki w cenie 9,99 zł za opakowanie 500 gramów.

Nie obejdzie się bez pieczywa. Można zabrać ze sobą zwykłe pieczywo w takiej ilości, która pozostanie świeża, zanim je zjemy. Na dłuższy pobyt przyda się pieczywo trwalsze, jak pumpernikiel lub chrupki. Trzeba też zapakować jajka (do kupienia w Netto po 3,99 zł za 10 sztuk, wielkość M) – przydadzą się do mielonego mięsa.

Do picia, oprócz kawy i herbaty, nieodzowna będzie woda mineralna niegazowana. Zgodnie z zasadą zdrowego odżywiania, zrezygnujmy ze słodkich napojów gazowanych. Zamiast nich zabierzmy stuprocentowe soki owocowe w kartonach. Można je pić same lub rozcieńczać wodą.

 

Materiał promocyjny