Piłkarska środa bez zwycięstw naszych czwartoligowców

26.05.2021 20:00 | 3 komentarze | 5 233 odsłon | Michał Koryczan
Piłkarze MKS Trzebinia przegrali z Dalinem Myślenice, a KS Chełmek zremisował z Clepardią Kraków.

• Beskid Andrychów - Unia Oświęcim 2-2

Po sobotnim zwycięstwie u siebie nad Sokołem Kocmyrzów, tym razem trzebiński MKS musiał uznać wyższość rywala. Podopieczni Szymona Stawowego przegrali na wyjeździe z Dalinem Myślenice. Do przerwy „żółto-czarni" prowadzili 1-0, po trafieniu Patryk Mendeli w 45. minucie spotkania. Po zmianie stron dwa decydujące ciosy zadali jednak gospodarze i to oni zainkasowali komplet punktów. Była to trzecia konfrontacja obu ekip w tym sezonie. Najpierw w lidze MKS zremisował u siebie z Dalinem, a następnie, także na swoim boisku, pokonał go w Pucharze Polski.
W następnym ligowym meczu MKS podejmie na własnym stadionie LKS Jawiszowice, który pauzował w środowej kolejce.
W pojedynku na szczycie Wiślanie nie dali szans Orłowi, zwyciężając 4-1. Pierwszego gola dla drużyny z Jaśkowic zdobył Michał Kowalik, były piłkarz trzebińskiego MKS. Hat-trickiem w spotkaniu popisał się Adisa Monsuru. Dzięki wygranej Wiślanie wrócili na pierwsze miejsce w tabeli, mając o jeden mecz rozegrany mniej od Ryczowa.

• Garbarnia II Kraków - Słomniczanka Słomniki 0-3

Walczący o utrzymanie na czwartoligowym froncie KS Chełmek zremisował na własnym boisku z Clepardią Kraków i nadal znajduje się na czele tabeli grupy spadkowej.
W najbliższej kolejce zespół prowadzony przez Pawła Sidorowicza zmierzy się na wjeździe z ostatnią w klasyfikacji Proszowianką, która w środę niespodziewanie zremisowała z Węgrzcanką, w dodatku na jej terenie. Przypomnijmy, że w ubiegłą sobotę Proszowianka podzieliła się punktami z Clepardią.