Mimo padającego deszczu reprezentanci Trzebini ustanowili nowe rekordy życiowe

02.05.2021 13:30 | 0 komentarzy | 2 200 odsłony | Marek Oratowski
W sobotnim starcie w Przemyślu lekkoatleci KS Victoria Trzebinia zanotowali wartościowe wyniki.
0
Zawodnicy Victorii Trzebinia startujący w Przemyślu, fot. udostępnione przez Ewę Sierkę

W rozegranych w sobotnie popołudnie 1 maja XVII Mistrzostwach Przemyśla w Lekkiej Atletyce wystartowało ponad 200 zawodników, reprezentujących 13 klubów z Podkarpacia, Małopolski oraz województwa lubelskiego, w tym 6 zawodników Victorii Trzebinia. Zawody zostały przeprowadzone w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (ciągłe opady deszczu). Mimo to zawodnicy notowali „życiówki" i wartościowe wyniki.

W skoku wzwyż kobiet Małgorzata Jaśkaczek (rocznik 2006) w kategorii open wygrała wynikiem 1.55 m. To jej pierwszy start w sezonie w skoku wzwyż i wynik tylko 5 cm gorszy od rekordu życiowego. To na razie najlepszy wynik w kategorii U-16 w Polsce. Jej kolega klubowy, 17-letni Mateusz Juszczak zajął drugie miejsce z wynikiem 1.85 m (3 cm gorszy od rekordu życiowego). Mateusz to czołowy skoczek wzwyż w kraju wśród juniorów młodszych.

W rzucie dyskiem Kamil Petka (rocznik 2006) wygrał w trudnych warunkach w swojej kategorii U16 wynikiem 39.41 m. W kategorii open był drugi, zdobył więc srebrny medal. W pchnięciu kulą Kamil był trzeci w swojej kategorii (z wynikiem 10.70 m), a w klasyfikacji open siódmy.

Martyna Śledzińska w rzucie dyskiem była trzecia w kategorii U16 (z wynikiem 29.57 m), a w kategorii open zaliczyła siódmy wynik. W pchnięciu kulą wynikiem 8.86 m uplasowała się na drugim miejscu w kategorii U16 i siódmym open.

W konkurencjach biegowych najlepiej spisał się Szymon Saternus (rocznik 2004), który w eliminacjach biegu na 100 metrów uzyskał wynik 11.67 s (gorszy tylko o 0,01 s od „życiówki") zajmując szóste miejsce. Na 300 m był trzeci z wynikiem 37.49 s.

Amelia Wierzba (2003) w pierwszym swoim starcie na 400 m w tym sezonie ustanowiła „życiówke" - 66.19 s, plasując się na 13. pozycji. Na 100 m również pobiegła najszybciej w karierze (14.84 s). To jej drugi start w tym sezonie na tym dystansie.

W sobotę 1 maja na stadionie w Częstochowie wystąpiła inna zawodniczka Victorii Julia Kulawiak (rocznik 2008), ustanawiając ‘życiówkę" na 100 m (15.50 s.), a w skoku w dal zaliczyła 3.48 m, zajmując drugie miejsce. Dwa dni wcześniej 29 kwietnia w ramach sprawdzianu przed sezonem ósemka zawodników Trzebinia wystartowała w Lubawce w woj. dolnośląskim w konkurencjach innych niż docelowe, ustanawiając na 18 startów 15 „życiówek".

- Pokazuje to, że sezon przygotowawczy został solidnie przepracowany - ocenia trener Ewa Sierka, która trenuje zawodników w skoku wzwyż i biegaczy. Lekkoatletów w dysku i kuli szkoli Agnieszka Pater, a skoczków w dal Daria Michałek.

- Docelowe imprezy w kategoriach U20 i U18 mamy końcem lipca, a U16 końcem września. Przed nami w występy na Mistrzostwach Polski w Biegu Górskim w stylu anglosaskim oraz mityng w Sieradzu. Walczymy o minima na Mistrzostwa Polski - zaznacza Ewa Sierka.