Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Wykończenie mieszkań deweloperskich – co musisz wiedzieć?

29.04.2021 16:20 | 0 komentarzy | 583 odsłony | red

Materiał promocyjny

Możliwość kupna mieszkania na rynku pierwotnym to bardzo komfortowa sytuacja. Dzięki temu kupujący może zrealizować wszystko według swoich potrzeb i oczekiwań. Kupno takiego mieszkania wiąże się także z pewną ilością energii i pracy, jakie trzeba włożyć w cały proces. Dobrze wykończone mieszkanie zapewnia lepszy komfort życia, warto więc odpowiednio zadbać o tę kwestię. Pomoże w tym sporządzenie szczegółowego planu prac. Dzięki niemu można uniknąć usterek czy rozczarowania.
0
Wykończenie mieszkań deweloperskich – co musisz wiedzieć?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Coraz chętniej wybierane rozwiązanie – mieszkanie z rynku pierwotnego

Na zakup mieszkania na rynku pierwotnym decyduje się większość osób, które szukają dobrej oferty. Nowe mieszkania w Warszawie cieszą się dużą popularnością. Warszawa to ogrom możliwości, piękne widoki i komfortowe życie. Dlatego właśnie każdego miesiąca wita nowych mieszkańców, którzy szukają odpowiedniego miejsca do życia.

Mimo ogromnego komfortu związanego z możliwością dopasowanej aranżacji takiego mieszkania, cały proces wiąże się również z koniecznością inwestycji. Chodzi tutaj nie tylko o inwestycję finansową, ale również tę związaną z energią. Jednak przy sporządzeniu odpowiedniego planu prac z profesjonalistą, proces ten nie będzie aż tak uciążliwy.

Podstawy wykończenia mieszkań w stanie deweloperskim

Jeszcze przed ustalonym terminem odebrania mieszkania, należy zadbać o sporządzenie planu prac. Pomoże w tym pracownia projektowa, dzięki której plan będzie szczegółowy. Taki plan pomaga w oszacowaniu kosztów i terminów poszczególnych prac, umożliwia również ewentualne negocjacje w tych zakresach. Oto kolejne etapy, przez które trzeba przejść:

 1. Zasygnalizowanie konieczności wprowadzenia zmian – jeśli potrzebujesz dodatkowych ścian albo ilości podłączeń, warto to zgłosić jak najwcześniej. Upewnij się również czy ilość podłączeń hydraulicznych cię satysfakcjonuje.
 2. Kontrola mieszkania – a raczej jego stanu. Na taką kontrolę warto zabrać ze sobą specjalistę. Dzięki jego obecności wszelkie usterki i nieprawidłowości nie umkną twojej uwadze.
 3. Na tym etapie warto zająć się wyłożeniem podłóg wybranymi materiałami. Później należy zająć się wyłożeniem łazienki kafelkami. To właśnie w tym pomieszczeniu czynność ta zajmuje zazwyczaj najwięcej czasu.
 4. Czwarty etap to kolej na malowanie ścian, położenie tapet. Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do tych czynności zabezpieczyć specjalną taśmą okna, drzwi i podłogę. To pozwoli ci na uniknięcie nieestetycznych plam, które niełatwo później zmyć.
 5. Po zakończeniu malowania i tapetowania ścian, przychodzi czas na zamontowanie oświetlenia.
 6. Ten etap jest jednym z najbardziej lubianych. Przyszedł bowiem moment na zakup mebli i potrzebnego wyposażenia mieszkania. Przed wybraniem się na zakupy pamiętaj o wykonaniu pomiarów.
 7. Przed zamontowaniem sprzętu AGD i umeblowaniem mieszkania, należy zrobić test dotyczący szczelności rur i dopływu wody.
 8. Jeśli wszystko działa sprawnie, można przystąpić do instalacji sprzętów i umieszczenia mebli w mieszkaniu. Później można już dekorować mieszkanie.

Ważne kwestie, dzięki którym wnętrza spełnią twoje oczekiwania

Warto także znać inne kwestie, które okażą się przydatne podczas wykańczania mieszkania w stanie deweloperskim:

 • Przed wyruszeniem na zakupy, warto określić budżet, który można przeznaczyć na realizację tego celu.
 • Przed rozpoczęciem malowania i tapetowania, zastanów się które pomieszczenia będą użytkowane najczęściej. W tego typu miejscach warto użyć materiałów, które będzie można czyścić w przypadku ich zabrudzenia.
 • Podczas umeblowania uważaj na świeżo pomalowane ściany i zrobione podłogi.
 • Wykończ mieszkanie, a nie siebie  ten proces wymaga poświęcenia nieco energii. Jednak dobrze rozpisany plan prac ułatwi jego przebieg.

Możliwość kupna mieszkania w stanie deweloperskim to duży komfort. Dzięki temu można urządzić wszystko zgodnie z własną wizją. Niestety poza wieloma zaletami, takie rozwiązanie ma również trochę wad. Największą z nich jest to, że proces wymaga szczegółowej kontroli, uważności i porcji energii. Dlatego warto opracować plan pracy, który ułatwi zadanie. Efekt końcowy na pewno wynagrodzi wysiłek włożony w wykończenie mieszkania.

Materiał promocyjny