Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Materac 180x200 - czy to optymalny rozmiar materaca?

28.04.2021 21:53 | 0 komentarzy | 815 odsłon | red

Materiał promocyjny

Wybór odpowiedniego materaca bywa trudny. Zwłaszcza jeśli musimy pogodzić własne potrzeby z potrzebami naszego partnera. Gdy już ustalimy, jaki rodzaj materaca będzie dla nas odpowiedni, pojawia się pytanie o rozmiar. Dwadzieścia centymetrów może mieć ogromny wpływ na nasz komfort podczas snu. Czasami właśnie tyle dodatkowych centymetrów zabraknie pomiędzy partnerami, by lekki zefirek, spowodowany wyrzucaniem powietrza z płuc przez jednego z nich, nie wyprowadzał z równowagi osoby leżącej obok.
0
Materac 180x200 - czy to optymalny rozmiar materaca?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materace dla par – jaki rozmiar materaca będzie optymalny

Materace dla par powinny być znacznie większe od materacy pojedynczych. Matematycznie rzecz ujmując, powinien on być dwa razy większy od przeciętnego pojedynczego materaca. Jaki rozmiar ma zatem pojedynczy materac dla jednej osoby? Dorosła osoba powinna się wyspać na materacu tj. Hilding Rumba, czy Hilding Modern w rozmiarze 80x200. Teoretycznie materac dla par tj. Hilding Elektro, czy Hilding Dance powinien więc mieć rozmiar 160x200. Praktyka nie zawsze idzie w parze z teorią. Osoba śpiąca na materacu pojedynczym leży zazwyczaj na jego środku. Brzegi materaca są wolne. Chroni nas to przed spadnięciem z łóżka podczas obracania się, czy też przed zimnem bijącym od ściany. Te kilka centymetrów z każdej strony to dystans, jaki jest potrzebny, abyśmy czuli się komfortowo oraz bezpiecznie podczas snu. Gdy śpimy z partnerem, z jednej strony nie potrzebujemy tych kilkunastu centymetrów dystansu do brzegu łóżka. Nie potrzebuje ich również nasz partner. W związku z tym obie połówki materacy możemy zmniejszyć o minimum dziesięć centymetrów. Daje nam to dwadzieścia centymetrów na cały duży materac. Dwie osoby powinny więc wyspać się na materacu tj. Hilding Step, czy Hilding Dance o rozmiarze 140x200. Wiadomo, że im większy materac, tym większa wygoda podczas snu. Niestety rozmiar naszej sypialni nie zawsze na to pozwala.

 

Materace dla par – nadwaga oraz pozycja podczas snu

Czy mając ograniczone możliwości ze względu na wielkość naszej sypialni, możemy z czystym sumieniem zdecydować się na materac dla pary w rozmiarze 140x200? To zależy od naszych rozmiarów oraz od pozycji, w jakiej śpimy. Jeśli oboje jesteśmy normalnej budowy ciała, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na materac 140x200. W ten sposób zyskamy kilka cennych centymetrów, które pozwolą nam np. bez problemu otworzyć do końca drzwi od szafy. Jeśli jednak przynajmniej jeden z partnerów ma nieco większe rozmiary, te dwadzieścia centymetrów może stać się problemem. Może się nawet okazać, że potrzebujemy kolejnych dwudziestu centymetrów, abyśmy mogli oboje się wyspać. Dla par, gdzie przynajmniej jeden z partnerów ma nadwagę, idealny będzie materac 180x200. W tym przypadku świetnie sprawdzą się materace sprężynowe tj. Hilding Tango, czy Hilding Zorba. Podobnie wygląda sytuacja z pojedynczym materacem. Jeśli osoba, która będzie z niego korzystała ma nieco większe rozmiary, warto zdecydować się na materac większy niż 80x200. Dla osób z nadwagą idealny będzie materac 100x200. Na zakup większego materaca powinniśmy się również zdecydować, gdy nie śpimy jedynie na plecach i lubimy zmieniać pozycję podczas snu wielokrotnie. Większy materac zapewni komfort podczas snu nam, ale i również naszemu partnerowi.

Materace dla par zaczynają się już w rozmiarze 140x200. Im większy materac, tym większy będzie nasz komfort podczas snu. Warto więc rozważyć zakup materaca 160x200 lub 180x200 – zwłaszcza jeśli śpimy w różnych pozycjach i przynajmniej jeden z partnerów jest dobrze zbudowany.

Materiał promocyjny