Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Pierwsza w powiecie lodówka społeczna może stanąć w Libiążu

26.04.2021 16:00 | 3 komentarze | 5 630 odsłon | Marek Oratowski
W wielu miejscach w kraju znajdują się już ogólnodostępne lodówki, do których każdy chętny może włożyć jedzenie lub zabrać to, co tam się znajduje. Do tej listy być może niedługo dołączy Libiąż.
3
Pierwsza w powiecie lodówka społeczna może stanąć w Libiążu
Lodówki społeczne działają już w całej Polsce. W marcu kolejna stanęła w Starej Kornicy w województwie mazowieckim, fot. Facebook
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z taką propozycją wystąpiła ostatnio libiąska radna Agnieszka Siuda. Wcześniej podobny pomysł zgłaszała działaczka społeczna Danuta Klamka. Chodzi o to, by w Libiążu stanęła lodówka, do której mieszkańcy, jak również sklepy spożywcze, mogliby zanosić jedzenie. Z kolei najubożsi korzystaliby ze złożonych tam produktów.

Burmistrz Jacek Latko poparł pomysł utworzenia jadłodzielni. Wskazał jednak, że prowadzeniem lodówki musiałaby się zająć jakaś lokalna organizacja, a nie gmina. Pomysłodawczyni szuka podmiotu, który podjąłby się tego zadania. O tym, na jakich zasadach taka lodówka społeczna działa we Wrocławiu piszemy w najnowszym wydaniu "Przełomu", dostępnym także  tutaj.

Waszym zdaniem ustawienie jej w Libiążu to dobry pomysł?