Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Orange wygrywa z koronawirusem - operator publikuje pandemiczne wyniki finansowe

24.04.2021 15:16 | 0 komentarzy | 1 127 odsłona | red

Materiał promocyjny

Jak to się dzieje, że niektórzy przeżywają przez pandemię największy biznesowy upadek, a inni kwitną? Każdy kryzys ma swoją specyfikę, a z sytuacją podobną do obecnej świat nigdy jeszcze się nie mierzył. Stąd wiele skutków całej tej sytuacji nas zaskakuje. Dlaczego akurat jedna z najbardziej znanych sieci komórkowych zwiększyła swoje przychody i zysk?
0
Orange wygrywa z koronawirusem - operator publikuje pandemiczne wyniki finansowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Orange działa mobilnie, ale także stacjonarnie

Firma podkreśla, że sukces, który odniosła nie wziął się znikąd i podjęła szereg działań mających na celu minimalizację wpływu pandemii na jej interesy. Słynie ze świadczenia usług mobilnych - tak też zawsze myślimy o operatorach komórkowych. Nie wolno jednak zapominać, że w dzisiejszych czasach ich działalność w dużym stopniu skupia się na usługach stacjonarnych. Na promocje i oferty mogliśmy w czasie pandemii natknąć się w sieci choćby na takich stronach jak Promocodius.com - kod rabatowy operatora można tam znaleźć z łatwością. Jak wiele innych biznesów, także Orange starało się wspierać klientów w czasie pandemii. Eksperci z Promocodius podkreślają, że w porównaniu z 2019 rokiem zainteresowanie kodami na ich stronie wzrosło w 2020 roku aż o 13%. Trudno się dziwić, że każdy kod rabatowy Orange na Promocodius PL cieszył się takim zainteresowaniem. Kontakt mobilny stał się dla większości z nas w czasie pandemii ekstremalnie ważny. Wiele osób szukało korzystniejszych ofert na internet czy telefon. Trochę pomogliśmy Orange w rozkwicie.

Tajemnica tkwi w światłowodzie

Orange Polska ogłosiło, że drugi kwartał 2020 roku przyniósł im wzrost przychodów rok do roku o 2,5%, czyli do 2,83 mld zł. Jak to się stało? Przecież tak jak wszyscy, Orange musiało zamknąć swoje salony, obniżyło się zainteresowanie sprzętem, brak podróży spowodował spadek wykorzystanie roamingu - to spore ograniczenia. Biznesowi klienci szukają możliwości zoptymalizowania wydatków, a usługi telekomunikacyjne wydają się być jednymi z pierwszych w kolejce, które można zoptymalizować. Sekret tkwi jednak w internecie szerokopasmowym. Zaczął mieć w naszym życiu kluczowe znaczenie na szeroką skalę - pracujemy i uczymy się z domu, a to wymaga dobrego łącza. Tylko w drugim kwartale 2020 roku, Orange Polska zyskało 44 tysięcy nowych użytkowników światłowodowego internetu, zwiększając ogólną liczbę użytkowników korzystających z tej usługi do 600 tysięcy. Tych klientów jest aż o 40% więcej w porównaniu do 2019 roku. Nie jest to jednak żaden łut szczęścia - Orange bezustannie pracuje nad zwiększaniem zasięgu światłowodowego dostępu do sieci internetowej. To właśnie dzięki temu mógł umożliwić przyłączenie się do światłowodu kolejnym 209 tysiącom gospodarstw domowych. Obecnie Orange Polska posiada sumaryczny zasięg 4,6 milionów mieszkań i domów na terenie całego kraju. Jean-Francois Fallacher, prezes Orange Polska komentuje: "Ci klienci chętnie kupują dodatkowe usługi i płacą za wyższą szybkość łącza." To nic dziwnego. Przecież choćby Netflix w lockdownowej rozpaczy jest punktem obowiązkowym, a nie ma nic gorszego niż zacinający się film. Niech żyje szybkie łącze.

Klientom Orange 5G nie straszne

Drugi kwartał 2020 roku oznaczał również wdrożenie nowej technologii - 5G, która nie wiedzieć czemu wzbudziła tak wiele emocji. Orange dostarcza tę sieć nowej generacji póki co jedynie do 6 milionów Polaków, więc ma ona tak naprawdę marginalne znaczenie. Jan-Francois Fallacher podkreśla, że z oferty technologii 5G korzysta zaledwie kilka tysięcy osób: "Nie prowadziliśmy dotychczas żadnej aktywnej akcji promocyjnej tych usług." Nie zmienia to jednak faktu, że Orange nadąża za najnowszymi technologiami.

Orange sięga po więcej

Firma nie traci czujności i choć pozytywny wynik finansowy cieszy - zapowiada zachowanie ostrożności i podkreśla, że pandemia to niepewny czas dla nas wszystkich. Mimo że już teraz osiągnięte horyzonty światłowodu są naprawdę szerokie, Orange w dalszym ciągu zamierza inwestować rocznie w dalsze poszerzanie swojej sieci 700-800 mln złotych. Światłowód poza dostarczaniem możliwości wejścia do wirtualnego świata wielu nowym użytkownikom, ma jeszcze jedną ważną zaletę - jest dużo bardziej ekologiczny. Zużywa nawet do kilkunastu razy mniej energii niż technologie oparte na miedzi.

Materiał promocyjny