Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Jeździsz konno? Wybierz odpowiedni materac do snu.

21.04.2021 01:40 | 0 komentarzy | 753 odsłony | red

Materiał promocyjny

Kręgosłup osoby jeżdżącej konno jest poddany wielu przeciążeniom, ponieważ każdy ruch konia oddziałuje na jeźdźca. Właśnie dlatego osoby uprawiające ten sport, powinny zadbać o regenerację organizmu w nocy oraz wysypianie się. Szczególne znaczenie ma wybór odpowiedniego materaca. Najlepiej zdecydować się na model medyczny, wykonany z pianki termoelastycznej.
0
Jeździsz konno? Wybierz odpowiedni materac do snu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jazda konna a kręgosłup

Jeździectwo to naprawdę wyjątkowy sport, który niesie ze sobą wiele korzyści fizycznych i psychicznych. Okazuje się, że jazda konna uczy pewności siebie, cierpliwości i poczucia odpowiedzialności, a także poprawia równowagę i sylwetkę oraz ogólną koordynację ruchową. Niestety jeździectwo może negatywnie wpływać na stan kręgosłupa, ze względu na powtarzające się obciążenia kompresyjne. W ten sposób mogą pojawić się dyskopatie, a w najgorszym przypadku przepukliny. Warto zaznaczyć, że dodatkowo u osoby uprawiającej jazdę konną, mogą wystąpić różne urazy, spowodowane na przykład upadkami.

Najlepszy materac dla osoby uprawiającej jeździectwo

W takim razie jaki materac wybrać dla osoby jeżdżącej na koniu i jak się wyspać? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zakup modelu medycznego, nazywanego także ortopedycznym lub rehabilitacyjnym. Materac medyczny charakteryzuje się specjalną konstrukcją, zapewniającą odpowiednie wsparcie kręgosłupa i szyi. Dodatkowo taki model poprawia krążenie krwi, zmniejsza napięcie mięśniowe i pozytywnie wpływa na regenerację organizmu. Modele medyczne przystosowane są także do stosowania na stelażach regulowanych, dzięki czemu sen jest jeszcze bardziej komfortowy. Warto wiedzieć o tym, że materace rehabilitacyjne nie są przeznaczone tylko dla osób po urazach, ale także dla tych z bólami kręgosłupa oraz dla sportowców. Modele ortopedyczne spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, a także zapewniają 7 stref komfortu, dopasowując się do różnych potrzeb części ciała. Dla osób uprawiających jeździectwo polecane są szczególnie materace wykonane z pianki termoelastycznej, czyli specjalnego materiału, który reaguje na temperaturę ciała użytkownika, dopasowując się do budowy anatomicznej. Pianka termoelastyczna jest miękka i przyjemna w dotyku, daje wrażenie otulenia i jest bardzo wygodna.

Proponowany model materaca od SleepMed by Hilding

Marka SleepMed by Hilding ma w swojej ofercie szeroki wybór materacy medycznych, wykonanych z pianki termoelastycznej. Jednym z modeli godnych polecania jest materac SleepMed Premium, który posiada następujące cechy:

  • tworzą go trzy warstwy pianek, a ich łączna grubość to 23 centymetry,
  • pianka termoelastyczna zapewnia miękkość i poczucie otulenia, reaguje na ciepło ciała użytkownika,
  • dwie pianki wysokoelastyczne Soft i Hard są wspierane specjalną technologią Airforce, która sprawia, że wkład jest wentylowany, a dzięki temu powierzchnia materaca jest higieniczna,
  • materac odwracalny, o 4 twardościach, dzięki czemu można z łatwością znaleźć najwygodniejszą powierzchnię do spania dla siebie,
  • siedem stref twardości zapewnia wsparcie kręgosłupa i sprawia, że materac jest dostosowany do budowy anatomicznej użytkownika,
  • 15 lat gwarancji od producenta,
  • materac medyczny i antyalergiczny,
  • do materaca dołączony jest pokrowiec Merced, który jest jedwabisty w dotyku, zapewnia delikatne wrażenie masażu, a dodatkowo zapewnia wysoki komfort snu i łatwo można go utrzymać w czystości.

Warto zdecydować się na zakup wysokiej jakości materaca, od renomowanego producenta. W ten sposób można swobodnie uprawiać jeździectwo w ciągu dnia, natomiast w nocy wypoczywać i wysypiać się.

Materiał promocyjny