Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Jaki będzie teraz priorytet w oświacie? Minister Czarnek ogłosił: Wychowanie do życia w rodzinie

19.04.2021 20:14 | 24 komentarze | 2 116 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Minister edukacji Przemysław Czarnek podczas wizyty na Jasnej Górze w minioną niedzielę oświadczył, że w roku szkolnym 2021/2022 wychowanie do życia w rodzinie będzie "priorytetem w kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa".

24
Jaki będzie teraz priorytet w oświacie? Minister Czarnek ogłosił: Wychowanie do życia w rodzinie
fot. gov.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę w Częstochowie odbyła się inauguracja 5. Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego. Nad wydarzeniem honorowy patronat objął przewodniczący Komisji Episkopatu Polski oraz premier RP. W uroczystości wziął udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który w Częstochowie uczestniczył też w Kongresie Nauczycieli Wychowania do Życia w Rodzinie.

Minister oświadczył, że to „doskonała okazja, aby ogłosić powołanie nowej dyscypliny naukowej - biblistyki, w klasyfikacji dziedzin i dyscyplin naukowych w Polsce". Jak dodał, Polska ma wielu wspaniałych biblistów i obecnie jest jednym z trzech najważniejszych ośrodków tej nauki. Zdaniem ministra, stworzenie nowej dyscypliny pomoże w jej rozwoju.

Poinformował też, że w roku szkolnym 2021/2022 wychowanie do życia w rodzinie będzie priorytetem w kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa.
- W rozporządzeniu dotyczącym kształcenia nauczycieli wprowadzamy zmiany, dzięki którym powstanie 10 silnych ośrodków w Polsce, w których nauczyciele będą mogli się kształcić i uzyskiwać uprawnienia nauczyciela wychowania do życia w rodzinie - poinformował szef resortu. - Nauczyciele wychowania do życia w rodzinie muszą zyskać większe znaczenie. Od tego zależy przyszłość naszego społeczeństwa i państwa. Widzimy to dokładnie w dobie kryzysu rodziny, który również w Polsce niestety daje o sobie znać - dodał.

XI Ogólnopolski Kongres Nauczycieli Wychowania do Życia w Rodzinie odbył się 18-19 kwietnia br. w Częstochowie. Minister Edukacji i Nauki objął przedsięwzięcie honorowym patronatem. Współorganizatorem wydarzenia był Ośrodek Rozwoju Edukacji.