Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

W święta na ulicach będzie więcej policjantów

03.04.2021 20:00 | 1 komentarz | 2 200 odsłony | Marek Oratowski
Do 5 kwietnia policjanci mają prowadzić wzmożone działania pod nazwą „Wielkanoc 2021". Funkcjonariusze będą m.in. kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierujących oraz stosowanie się do obowiązujących wymogów sanitarnych.
1
W święta na ulicach będzie więcej policjantów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W okresie świątecznym policjanci będą interweniować wobec osób niestosujących się do obowiązku noszenia maseczki oraz łamania innych nakazów i zakazów. Mają też kontrolować miejsca, gdzie mogą grupować się ludzie (parki, dworce, przystanki).

By uniknąć potencjalnych wybryków chuligańskich podczas świąt, choćby przy okazji tzw. lanego poniedziałku, policja zwiększy liczbę patroli w centrach miejscowości.

W okresie świątecznym małopolscy policjanci ruchu drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem, przede wszystkim udzielać pomocy podróżnym, aby bezpiecznie dotarli do celu. W razie potrzeby podejmowana będzie ręczna regulacja ruchem, zapewniająca jego płynność.

Mundurowi mają zdecydowanie reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących, tj. przekraczanie dopuszczalnej prędkości jazdy, nieprawidłowe wyprzedzanie, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także przewożenie dzieci poza specjalnym fotelikiem ochronnym.

Policjanci apelują, by dostosować prędkość do panujących warunków na drodze, przestrzegać występujących ograniczeń prędkości. Odradzają wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Przypomnijmy, że w okresie świąt obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton (z wyłączeniem autobusów). Zakaz obowiązuje 3 kwietnia od godz. 18 do 22 oraz 4 i 5 kwietnia od godz. 8 do 22.

"Pamiętajmy, bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych. Zróbmy wszystko, aby te świąteczne dni minęły nam w spokojnej i świątecznej atmosferze" - apelują stróże prawa.