Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Szli całą noc trasą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (WIDEO)

27.03.2021 09:00 | 2 komentarze | 4 411 odsłony | Marek Oratowski
Ból, zimno i myśli przelatujące przez głowę. Ale i rozważania co kilka kilometrów. W nocy z piątku na sobotę z własnymi słabościami mierzyli się uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
2
Szli całą noc trasą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (WIDEO)
Wiele osób wychodzących z Libiąża na trasę EDK miało ze sobą krzyże
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Rozmawialiśmy z uczestnikami EDK, którzy na ponad 40-kilometrowe trasy (do wyboru były dwie) wyruszyli w piątkowy wieczór po mszy świętej odprawionej w kościele Przemienienia Pańskiego w Libiążu. Niektórzy po raz pierwszy podjęli wyzwanie. Inni kolejny raz poświęcili noc na rozważanie męki Chrystusa i rozmyślanie o własnym życiu. Obejrzyjcie wideo.

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku. Pomysłodawcą jest pochodzący z Libiąża  ksiądz Jacek Stryczek

W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa zgromadziła dziesiątki tysięcy uczestników. Wyszli z 425 miejscowości i mieli do wyboru 1018 tras. Nie tylko w Polsce, ale także m.in. w USA, Kanadzie i Kazachstanie. Kilka tras prowadziło przez ziemię chrzanowską.

Na wzór EDK od kilku lat odbywa się też trasa z Płok do Czernej i z powrotem. Uczestnicy mieli do pokonania 21 km. Wyszli o godzinie 21, wrócili nad ranem.

Trasy EDK 2021 prowadzące przez ziemię chrzanowską:
Chełmek - Czerna - 42 km
Chełmek - Alwernia - 42 km
Chrzanów - Czerna - 30 km
Krzeszowice - Krzeszowice - 32 km
Krzeszowice - Krzeszowice - 30 km
Krzeszowice - Kalwaria Zebrzydowska - 41 km
Libiąż - Czerna - 41 km
Libiąż - Czerna - 42 km