Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ile kubłów na odpady zostało uszkodzonych? Już to wiemy

05.03.2021 18:03 | 6 komentarzy | 4 511 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Od września 2020 roku za odbiór i transport odpadów z Chrzanowa, Trzebini i Libiąża odpowiada spółka AVR. Sprawdziliśmy, ile w tym czasie wpłynęło reklamacji na uszkodzone pojemniki.
6
Ile kubłów na odpady zostało uszkodzonych? Już to wiemy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poprosiliśmy związek gospodarki komunalnej w Chrzanowie o statystykę dotyczącą reklamacji od momentu przejęcia przez AVR odbioru odpadów (patrz grafika).

Jak widać, najwięcej reklamacji spłynęło z Chrzanowa i Libiąża, nieco mniej - z Trzebini. Okazuje się jednak, że liczba reklamacji nie odbiega zasadniczo od statystyki z ubiegłych lat. Taką przynajmniej informację otrzymaliśmy ze związku komunalnego. Jednak wcześniej firma, która zajmowała się opróżnianiem naszych koszy (PW MIKI), miała wliczone w usługę koszty wymiany uszkodzonych kubłów. Dlatego sporo reklamacji było załatwianych pozytywnie.

Związek, zawierając umowę z nowym operatorem, już nie uwzględnił takiej usługi. Z powodu oszczędności, zdecydował się na przekazanie na własność pojemników mieszkańcom. Z tego względu teraz to oni są stroną sporu z AVR, jeśli próbują uzyskać zwrot kosztów za uszkodzony kubeł.