Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Kilka przydatnych akcesoriów do studenckiego pokoju wieloosobowego

02.03.2021 12:18 | 0 komentarzy | 369 odsłon | red

Materiał promocyjny

Wkrótce wyjedziesz na studia i zamieszkasz w nowym domu: niewielkim pokoju w akademiku. Większość pokoi wieloosobowych wyposażona jest stricte w podstawowe wyposażenie - łóżko, biurko, krzesło, lampkę i kosz na śmieci oraz niewielką ilość miejsca do przechowywania odzieży w postaci komody i/lub szafy.
0
Kilka przydatnych akcesoriów do studenckiego pokoju wieloosobowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nie ma się jednak co zniechęcać, ponieważ studenci uwielbiają dostosowywać swoje pokoje za pomocą dosłownie wszystkiego – od dekoracyjnej pościeli i miękkich futonów po kolorowe dywaniki. Dziś przyjrzymy się akcesoriom, dzięki którym współdzielenie przestrzeni z innymi młodymi żakami, będzie po prostu łatwiejsze.

Mała lodówka

Być może oczywistą, ale kluczową rzeczą, jest mała lodówka. Większość studentów podjada przekąski, a niektórzy regularnie jedzą jeden lub więcej posiłków każdego dnia w swoim pokoju. Jeśli twoja dieta nie składa się z samych pakowanych produktów spożywczych, będziesz potrzebować małej lodówki do przechowywania łatwo psujących się produktów i napojów. Typowe rozmiary mini lodówek w pokojach studenckich to sześcian o pojemności od 0,14 do 0,17 metra kwadratowego i średniej wielkości 0,2 do 0,25.

Lodówki są wyposażone w małe zamrażarki, niemniej te nie działają zbyt dobrze, ponieważ zwykle dzielą przestrzeń powietrzną z lodówką i nie mogą utrzymać produktów zamrożonych bez zamrażania żywności w lodówce. Najlepiej kupić większy model, bo ten działa efektywniej i zapewnia energooszczędność przy jednoczesnym zagwarantowaniu większej ilości miejsca.

Pojemniki

Możesz łatwo zwiększyć swoją „przestrzeń magazynową”, kupując pojemniki. Powinno się je ustawiać w stos z wysuwanymi szufladami w wysokiej kolumnie, którą można włożyć do małego zakamarka. Są one dobre w przypadku przedmiotów, które chcesz mieć łatwo dostępne i tych niepotrzebnych na co dzień, jak ubrania na następny sezon lub dodatkowe przybory szkolne i środki czystości. Zasadniczo chcesz wykorzystać każdą otwartą przestrzeń, jaką możesz, czy to na podłodze, czy na ścianach, pod łóżkiem lub nad drzwiami, więc myśl kreatywnie.

Buty i torba pod prysznic

Takie buty nie są przeznaczone tylko do kąpieli w lokalnej siłowni. Przydają się również do wspólnych pryszniców studenckich, których podłogą wkrótce będziesz dzielić się z nieznajomymi. Innymi słowy, będą chronić twoje stopy przed grzybami i bakteriami, często obecnymi w wilgotnym środowisku. Jeśli ich nie używasz, możesz złapać grzybicę. Po kąpieli wytrzyj buty ręcznikiem lub połóż je w miejscu, w którym szybko wyschną. Plastikowe są lepsze niż piankowe, ponieważ szybciej tracą wilgoć.

Torba prysznicowa to wygodny sposób na noszenie mydła, szamponu, odżywki, pasty do zębów i innych rzeczy. Zazwyczaj posiada plastikowe pojemniki, podzielone na sekcje, a na dnie posiada otwory do drenażu.

Podsumowanie

Powyżej opisane akcesoria niezwykle przydadzą się każdemu studentowi niezależnie od tego, czy wybierze zwykły, czy prywatny akademik. W końcu czas przebywania w domu studenckim ma być jak najbardziej komfortowy, prawda?

Materiał promocyjny