Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Wojewoda zwiększa liczbę łóżek covidowych w chrzanowskim szpitalu

26.02.2021 21:28 | 1 komentarz | 2 585 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Dziś wojewoda małopolski Łukasz Kmita zdecydował o zwiększeniu o 48 liczby covidowych łóżek w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie. Od 1 marca będzie ich tu w sumie 124, w tym 3 respiratorowe.
1
Wojewoda zwiększa liczbę łóżek covidowych w chrzanowskim szpitalu
Nowe decyzje wojewody są konsekwencją pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Decyzją wojewody tylko niektóre szpitale będą teraz zobligowane do zabezpieczenia łóżek dla zakażonych pacjentów.  Na przykład - w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu stopniowo jest ograniczana liczba łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wynikiem SARS-CoV-2. Natomiast chrzanowski szpital przejmuje docelowo zabezpieczenie łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wynikiem SARS-CoV-2 zarówno z powiatu chrzanowskiego, jak i oświęcimskiego.

- Na bieżąco przyglądamy się sytuacji epidemicznej i będziemy dostosowywać do niej dalsze działania dotyczące bazy łóżek covidowych w Małopolsce. Jestem w stałym kontakcie z dyrektorami szpitali oraz inspekcją sanitarną - powiedział dziś wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wojewoda zwraca też uwagę na pogarszającą się sytuację epidemiczną w Małopolsce w ostatnich dniach. 23 lutego w województwie odnotowano 293 nowe przypadki zakażeń w Małopolsce, a już następnego dnia 718. Kolejny raport przyniósł informację o wzroście do 752. Dziś liczba ta wyniosła 660 (patrz - grafika).

Od 1 marca liczba łóżek covidowych w całej Małopolsce będzie wynosić 1981.