Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Projekt domu – co powinieneś o nim wiedzieć

26.02.2021 16:15 | 0 komentarzy | 862 odsłony | red

Materiał promocyjny

Jakie czynniki wpływają na kształt inwestycji? Jak wyglądają podstawowe aspekty prawa budowlanego?
0
Projekt domu – co powinieneś o nim wiedzieć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O czym pamiętać. Planując budowę domu?

Projekt domu to coś znacznie więcej niż kształt przyszłego budynku. Z punktu widzenia prawa jest to po prostu projekt budowlany, który jest formą dokumentacji budowy, która podkreśla prawo budowlane. W pierwszej kolejności projekt domu powinien być wykonany zgodnie z planami wykonawczymi powołanymi przez prawo budowlane. Jeżeli działka, na której planujemy swoją inwestycję, jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego, projekt domu powinien to uwzględniać. Jeżeli planu nie ma, decyzja o pozwoleniu na budowę jest dokonywana na podstawie warunki zabudowy i zagospodarowanie terenu. W związku z tym może okazać się, że na terenach określanych przez plany zabudowy, będziemy mogli budować tylko w określonym stylu.

Zakres projektu budowlanego

O tym, że budowa domu wiąże się z uzyskaniem stosu pozwoleń, przekonał się każdy, kto miał z tym tematem do czynienia. O co przeważnie zahacza zakres projektu domu? O projekt zagospodarowania działki lub terenu. Ponadto, ważnym elementem są wyniki badań geologiczno-inżynierskich. Obok tego istotny może być projekt wyrobu budowlanego, który powinien dostarczyć architekt. Procedury niektórym mogą spędzać sen z powiek, jednak stoją one na straży bezpieczeństwa. Lekceważenie uwarunkowań geotechnicznych, a także budowanie domów na terenach zalewowych miało miejsce w niedawnej przeszłości. Trudno wyobrazić sobie co musieli czuć ludzie, często nieświadomi ryzyka, gdy powódź odbierała im dopiero co zrealizowane marzenie. Dodajmy, że budowa domu w obszarze zalewowym utrudnia możliwość wniesienia roszczeń o odszkodowanie. Strata jest tym większa. Ponadto istotę są także czynniki geologiczne. Jakość naszego gruntu potrafi znacząco wpłynąć na kondycję naszych fundamentów, a co za tym idzie żywotność samego budynku. Jeżeli chcemy cieszyć się domem przez długie lata, lepiej nie lekceważyć zagrożeń.

Projekt domu, na który możesz liczyć

Budowa domu jest procedurą, w której należy zadbać o wiele aspektów. Niemniej znacznie łatwiej dzisiaj dokonać wszystkich czynności administracyjnych, a także znaleźć projekt domu. Niektóre czynności jesteśmy w stanie osiągnąć za pośrednictwem internetu. Wybór projektu też nie musi wiązać się z szukaniem biura projektowego i umawiania się na wizytę. Katalogi online dają wygodę w przeglądaniu setek różnorodnych projektów. Wszystkie one są dostępne od ręki, przy pomocy kilku kliknięć. Marzenia o własnych czterech ścianach da się realizować w sposób wygodny.

Materiał promocyjny