Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Kobieto, zadbaj o swoje zdrowie i stawy

24.02.2021 22:15 | 0 komentarzy | 565 odsłon | red

Materiał promocyjny

Bóle stawów to bolączka współczesnego społeczeństwa. Mogą Cię one dotyczyć niezależnie od tego, czy prowadzisz siedzący tryb życia, czy intensywnie trenujesz – w obu przypadkach istnieje takie ryzyko. Dlatego tak ważne jest, żeby zadbać o stawy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak to zrobić.
0
Kobieto, zadbaj o swoje zdrowie i stawy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bolące stawy – problem co drugiego Polaka

Stawy są ruchomymi elementami scalającymi poszczególne składniki szkieletu. To właśnie stawy nadają naszemu ciału mobilności, umożliwiając zginanie rąk w łokciach czy nóg w kolanach – dzięki nim po prostu możemy się normalnie poruszać. Nadwyrężone i przeciążone często ulegają skręceniom i zwichnięciom, co może wynikać z jednej strony ze starości,  a z drugiej – słabości spowodowanej np. wcześniejszą kontuzją. Jedno jest pewne: niezależnie od tego, jaki tryb życia prowadzisz, jako kobieta powinnaś zadbać o swoje stawy, a co za tym idzie – zdrowie całego organizmu.

Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia i co najmniej kilka godzin dziennie spędzasz przed monitorem komputera, Twoje stawy mogą być osłabione z powodu obciążenia, jakie na nich spoczywa w pozycji siedzącej, gdyż wbrew pozorom jest ono prawie 2 razy większe niż w pozycji stojącej. Niestety również wysoka aktywność fizyczna, a przede wszystkim regularne uprawianie jakiegoś sportu może powodować problemy ze stawami. Strzykanie, chrupanie, uczucie bólu, słaba ruchomość – jeśli chcesz tego uniknąć, zadbaj o odpowiednio nakierowaną aktywność fizyczną i wspomóż się sprawdzoną suplementacją.

Jak dbać o stawy

Aby zmniejszyć lub nawet całkowicie wyeliminować bóle stawów, zdiagnozuj ich przyczyną. Jeśli jest nią zbyt częste i zbyt długie siedzenie, postaraj się je ograniczyć, a w przewie wykonywać ćwiczenia. Jeżeli natomiast źródłem Twoich problemów ze stawami jest zbyt duża aktywność fizyczna, np. uprawianie sportu, zastanów, się czy ćwiczenia nie są za bardzo obciążające dla stawów i czy nie wykonujesz ich za często. Jednak bez względu na to, czy w ogóle bolą Cię stawy i niezależnie od źródła ewentualnych dolegliwości, dla własnego zdrowia regularnie wykonuj ćwiczenia wzmacniające.

Wykroki bez obciążenia, przysiady w niepełnym zakresie ruchu, „świeca”, „krzesełko”, a także joga, rozciąganie czy rolowanie – to tylko niektóre techniki i ćwiczenia, które wzmacniają stawy bez ryzyka kontuzji czy ich nadwyrężenia. Podstawową zasadą w trakcie ich wykonywania jest zachowanie prostych pleców, wciągniętego i napiętego brzucha oraz napiętych pośladków, tak aby sylwetka była naturalna, wyprostowana.

Świetnym wsparciem o zdrowe stawy jest suplement diety Flex Allnutrition. Jeśli bolą Cię nadgarstki, kolana, łokcie czy biodra, dzięki niemu zmniejszysz dolegliwości lub nawet całkowicie się ich pozbędziesz. Zawartość hydrolizowanego białka kolagenowego pomaga w szybszej regeneracji stawów i zachowaniu zdrowych kości. Sięgnij po suplementy diety Flex Allnutrition i ciesz się silnymi stawami znacznie dłużej.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem www.sfd.pl

Materiał promocyjny