Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pierwsze wezwania przedsądowe poszły do spółki AVR SA. Mieszkańcy nadal składają reklamacje

23.02.2021 09:32 | 13 komentarzy | 5 223 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Do odbierającej odpady od mieszkańców Chrzanowa, Trzebini i Libiąża spółki AVR zostały wysłane pierwsze przedsądowe wezwania. W sprawie chodzi o uszkodzone pojemniki na śmieci.
13
Pierwsze wezwania przedsądowe poszły do spółki AVR SA. Mieszkańcy nadal składają reklamacje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od jesieni ubiegłego roku przybyło skarg od mieszkańców dotyczących zniszczonych przy opróżnianiu pojemników.

- W zeszłym roku przy odbiorze śmieci uszkodzono mi kubeł. By stary, więc uznałam, że zapewne to z tego powodu doszło do zniszczenia. Kupiłam nowy za prawie 100 zł. Nie wytrzymał nawet dwóch miesięcy - narzeka pani Małgorzata ze Starej Huty w Chrzanowie.

Przekonuje, że pojemnik uszkodzili pracownicy firmy odbierającej śmieci. Dlatego postanowiła domagać się zwrotu kosztów za zakup nowego kubła. AVR odmówił reklamacji. W przesłanej odpowiedzi spółka powołała się na treść art. 415 Kodeksu cywilnego, z którego wynika, że obowiązkiem dochodzącego naprawienia szkody jest udowodnienie winy sprawcy, czyli w tym przypadku przedsiębiorstwa.

- Czy to oznacza, że będę musiała co kilka miesięcy wymieniać kubeł na nowy, choć został uszkodzony nie z mojej winy? - pyta retorycznie pani Małgorzata.

Tymczasem na wniosek kilkorga radnych z Libiąża i Chrzanowa szykowany jest pozew przeciwko spółce. Poszkodowanych mieszkańców będzie reprezentował w sądzie Marek Bańczyk z kancelarii adwokackiej w Katowicach. Jak poinformował w rozmowie z „Przełomem", pierwsze wezwanie przedsądowe zostało wysłane do AVR w zeszłym tygodniu. Teraz kancelaria czeka na odpowiedź ze spółki. Od niej będzie zależało, czy zostanie złożony pozew.