Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Ziemniaczysko pod Lipowcem, Powiatowy Dzień Seniora. Tych imprez w kalendarzu powiatu ponownie nie ma

22.02.2021 12:00 | 2 komentarze | 3 093 odsłony | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 12:40

AKTUALIZACJA

Budżet na promocję powiatu ze względu na pandemię w tym roku jest mocno ograniczony. Jaki będzie zatem kalendarz imprez na 2021 rok?
2
Ziemniaczysko pod Lipowcem, Powiatowy Dzień Seniora. Tych imprez w kalendarzu powiatu ponownie nie ma
O takich imprezach plenerowych, jak Ziemniaczysko pod Lipowcem, musimy na razie raczej zapomnieć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nie przeznaczyliśmy pieniędzy na takie imprezy, jak Ziemniaczysko pod Lipowcem, Powiatowy Dzień Seniora w Chrzanowie oraz zawody pożarnicze dla dorosłych i drużyn młodzieżowych. Oczywiście gdyby sytuacja epidemiczna się zmieniła, zarząd powiatu może uruchomić w trakcie roku fundusze na ten cel - zastrzega Joanna Wątroba, dyrektor Wydziału Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

Ostateczną decyzję dotyczącą tegorocznego Ziemniaczyska pod Lipowcem podejmie jednak LGD Partnerstwo na Jurze, bo powiat - w odróżnieniu od Powiatowego Dnia Seniora - nie jest jego organizatorem.

Powiat dofinansuje za to powiatowy konkurs kistoryczny, organizowany przez Muzeum w Chrzanowie oraz konkurs wiedzy pożarniczej odbywający się pod egidą strażaków. A także koncert papieski w Mętkowie, na który w tym roku powiat przekaże 3500 złotych. Starostwo będzie też współorganizatorem festiwalu "Domek artystów wszelakich"i ma na ten cel 9 tysięcy złotych. Znalazły się też pieniądze na organizację rowerowego "Ekorajdu z powiatem chrzanowskim", który ma kosztować 9 tysięcy złotych.

- Zostały nam jeszcze do wyznakowania trzy ostatnie punkty na Szlaku Miejsc Papieskich. Prawdopodobnie w kwietniu taka uroczystość czeka nas w Jankowicach. W tym roku oznakujemy jeszcze jedno miejsce. Będą to Psary lub Młoszowa - informuje Joanna Wątroba.

Powiat zorganizuje także Forum Organizacji Pozarządowych, przekazując na ten cel ok. 6 tysięcy złotych. A także konferencję dla podmiotów trzeciego sektora.