Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jaki materac do spania powinny wybrać osoby skarżące się na ból pleców?

17.02.2021 22:22 | 0 komentarzy | 526 odsłon | red

Materiał promocyjny

Ból pleców jest powszechną przypadłością. Częstą przyczyną dolegliwości ze strony kręgosłupa jest zły materac. Jaki materac powinniśmy wybrać, aby cieszyć się spokojnym snem i zminimalizować albo nawet całkowicie wyeliminować nieprzyjemne uczucie dyskomfortu? Doskonałym wyborem będą wysokiej jakości materace firmy Hilding.
0
Jaki materac do spania powinny wybrać osoby skarżące się na ból pleców?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bóle pleców – materac twardy czy miękki?

Osoby skarżące się na bóle pleców powinny zwracać szczególną uwagę na twardość materaca. Producenci stosują kilkustopniową skalę twardości. Symbolem H1 oznaczają materace miękkie, dla osób do 60 kg, symbolem H2 materace średnio miękkie, przeznaczone dla osób od 60 do 80 kg, symbole H3 materace średnio twarde, dla osób ważących powyżej 80 kg oraz symbolem H4 materace twarde, dla osób o wadze przekraczającej 100 kg. Dobierając twardość materaca do swojej wagi, na pewno skutecznie zmniejszymy napięcie mięśniowe i zredukujemy uciążliwe bóle pleców.

Dobrze dobrany materac powinien lekko uginać się pod naciskiem naszego ciała. W ofercie producenta Hilding znajdziemy materace o różnym stopniu twardości. Trzeba podkreślić, że firma Hilding jest producentem materacy dla wielu zewnętrznych podmiotów. Należy do nich m.in. Pan Materac by Hilding Anders oraz Sleepmed by Hilding Anders – to sprawia, że wybór jest naprawdę ogromny. Jeśli poszukujemy najtwardszego modelu, powinniśmy zwrócić uwagę na materac Hilding Pasodoble. W jego wkładzie znajdziemy aż dwie warstwy zwiększające twardość podłoża do snu: z jednej strony jest to mata kokosowa, z drugiej zaś sizal. Materac Hilding Pasodoble zagwarantuje naprawdę mocne i solidne wsparcie dla naszych pleców.

Materac piankowy a sprężynowy – która grupa materacy jest lepsza dla kręgosłupa?

Bardzo ważną kwestią jest też wypełnienie materaca. Przy bólach pleców lepiej jest zdecydować się na materac piankowy, czy sprężynowy? Materace z pianki termoelastycznej mogą przynieść ulgę w bólu. Ten rodzaj pianki w inteligentny sposób dostosowuje się do naturalnych krzywizn ciała. Reaguje na temperaturę i zmniejsza napięcie mięśni. Piankę termoelastyczną znajdziemy np. we wkładzie materaca Hilding Salsa.

Z kolei sprężyny kieszeniowe, a zwłaszcza sprężyny multipocket, zapewniają doskonałe wsparcie punktowe. Dodatkowo, w zależności od zastosowanej pianki, powierzchnia materaca również może elastycznie dopasowywać się do ciała, czy też gwarantować odpowiednią twardość bądź sprężystość podłoża. Dlatego powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertą materacy Hilding na stronie abcsnu.pl i znaleźć idealny model materaca dla siebie! Bez wątpienia warte uwagi są również materace medyczne.

Materace medyczne zwalczają dolegliwości bólowe

Jeśli powodem bólu pleców i niewyspania  jest nieodpowiedni materac, warto zainwestować w materac medyczny. Materace medyczne firmy Hilding podpierają kręgosłup i odciążają mięśnie, uśmierzając ból. Takim materacem jest na pewno materac Hilding Makarena. W jego wkładzie znajdziemy:

  • sprężyny multipocket o różnym stopniu twardości, tworzące siedem zróżnicowanych stref, reagujących na potrzeby konkretnych partii ciała,
  • warstwę naturalnego lateksu, zwiększającą sprężystość podłoża do snu,
  • termoelastyczną piankę Visco, dającą wrażenie miękkiego otulenia.

Wybierając ten materac, nie tylko zmniejszymy dokuczliwe bóle, ale też będziemy spać niezwykle komfortowo.

Polecanym materacem jest też bez wątpienia materac Hilding Rumba. Również jest zbudowany z dwóch rodzajów pianek. Pierwsza z nich to pianka wysokoelastyczna Velvet Touch, dzięki której nie będziemy zapadać się w materac. Druga to termoelastyczna pianka Visco, która, jak już wspomnieliśmy, zmniejsza napięcie mięśni.

Pamiętajmy! Ciągłe niedospanie może prowadzić do wielu chorób, w tym do nadciśnienia, cukrzycy, stanów zapalnych czy depresji. Nieprzespane noce to też prosta droga do spadku odporności. Dlatego warto zainwestować w dobry materac i w końcu wstać wypoczętym, bez dokuczliwego bólu w plecach.

 

Materiał promocyjny