Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Rower dla dziecka - o czym trzeba wiedzieć?

15.02.2021 11:27 | 0 komentarzy | 786 odsłon | red

Materiał promocyjny

Rower jest jednym z najlepszych aktywności, do której można zachęcić dziecko. Maluch w trakcie jazdy nie może ocierać kolanami o kierownicę. Kupno nieodpowiedniego roweru może zakończyć się zniechęceniem oraz utratą szans na szybką naukę jazdy. Dlatego tak ważne jest, aby posiadać odpowiednią wiedzę przed wyborem właściwego modelu.
0
Rower dla dziecka - o czym trzeba wiedzieć?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jaki rower dla najmłodszych?

Dobrym momentem na zakup roweru dla najmłodszych jest czas, gdy dziecko jest tak aktywne, że nie może usiedzieć w wózku spacerowym i samo chce podziwiać otaczający go świat. Odpowiednim rozwiązaniem są wtedy rowerki trójkołowe oraz rowerki biegowe.

Rower trójkołowy to dobry pomysł, aby nauczyć malucha jazdy na rowerze w bezpieczny sposób. Jest to pojazd stabilny, dziecko siedząc na nim nie będzie musiało dbać o ciągłe utrzymanie równowagi co w pojeździe dwukołowym skutkowałoby upadkiem. Dla najmłodszych dzieci wyróżnia się rowerki z napędem na przednie koło zaś dla dzieci nieco starszych z klasycznym napędem łańcuchowym. Istnieją także rozbudowane wersje tych rowerków czyli rowerki 3w1 lub 4w1, które pełną funkcję wózka spacerowego gdzie dziecko spoczywa w wygodnym siedzisku, przypięte bezpiecznie pasami. Rowerki te posiadają również uchwyt dla rodzica umożliwiający prowadzenie rowerku tak jak wózka. Dzięki możliwości demontażu odpowiednich części można dostosować go do wieku dziecka oraz jego aktualnych potrzeb dzięki czemu rowerek taki rośnie wraz z dzieckiem. Atrakcyjne cenowo trójkołowce można znaleźć na: mediaexpert.pl/rowery/rowery-dzieciece/trojkolowce-i-jezdziki.

Z kolei rowerki biegowe pozbawione są pedałów a dziecko siedzi na siodełku i odpycha się od podłoża stopami. Posiadają one koła o średnicy 10 lub 12 cali oraz niewielkie ramy dopasowane do potrzeb dziecka. Służy on przede wszystkim do nauki utrzymywania równowagi oraz gotowości do jazdy w przyszłości na dużym rowerze z pedałami. Wybierając taki rowerek warto zwrócić uwagę aby był wyposażony w hamulec ręczny, zamontowany na tylnym kółku, nie powinien posiadać wystających elementów czy śrub, kierownica powinna mieć ograniczony kąt skrętu a siodełko powinno być wklęsłe. Dziecko siedząc na takim rowerku powinno opierać na podłożu całe stopy i jednocześnie mieć lekko ugięte kolana. Rowerek ten powinien być lekki, aby po ewentualnym upadku maluch z łatwością go podniósł. Niezbędnym wyposażeniem takiego rowerku jak i wszystkich rowerów jest kask, który powinien być wygodny i odpowiednio zabezpieczał główkę podczas upadku. Rowerki biegowe w dobrej cenie można kupić przez Internet: mediaexpert.pl/rowery/rowery-dzieciece/rowerki-biegowe.

Kiedy kupić tradycyjny rower z pedałami?

Rower z pedałami można kupić dziecku, gdy przekroczy 100 cm wzrostu. Można wtedy zdecydować się na model z kołem 16 cali lub większe 20 cali. Powinien mieć prostu hamulec w pedałach, dodatkowo przedni na kierownicy i żadnych przerzutek. Powinien być lekki, dzięki czemu maluch będzie go bez problemu prowadził. Do takich rowerów często montowane są dodatkowe kółeczka przymocowane do tylnego koła, które mają za zadanie ułatwić utrzymywanie równowagi. Po pewnym czasie demontuje się jedno kółko tworząc rower trójkołowy a następnie gdy dziecko coraz lepiej radzi sobie z jazdą usuwa się także i to pozostałe przechodząc w ten sposób do jazdy na dwóch kołach.

O czym należy pamiętać kupując rower dla dziecka?

Decydując się na zakup roweru rodzic musi pogodzić różna aspekty. Najważniejsze z nich to bezpieczeństwo dziecka a także komfort i wygoda jazdy. Wybierając odpowiedni rower dla dziecka nie należy kierować się wyłącznie wiekiem dziecka lecz jego wzrostem, długością nóg oraz możliwościami fizycznymi. Dziecko siedząc na rowerku powinno mieć możliwość dotykania podłoża palcami stóp. Zakupu i porównania różnych opcji i modeli rowerków dla dzieci można dokonać bez wychodzenia z domu, korzystając ze sprawdzonego sklepu internetowego:mediaexpert.pl/rowery/rowery-dzieciece/rowery-dzieciece.

Materiał promocyjny