Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Policja w Chrzanowie próbuje sobie poradzić z reklamowymi gruchotami, ale dlaczego nie może...?

02.02.2021 08:00 | 11 komentarzy | 6 726 odsłon | Łukasz Dulowski
O mocno wyeksploatowanych autach z napisami „skup samochodów", zajmujących miejsca na publicznych parkingach, pisaliśmy już w 2019 r. na łamach „Przełomu". Wtedy nikt nie zareagował, a teraz problem wraca jak bumerang.
11
Policja w Chrzanowie próbuje sobie poradzić z reklamowymi gruchotami, ale dlaczego nie może...?
Auto reklamujące „skup samochodów" na parkingu przy Biedronce w sąsiedztwie Trzebińskiej i Sikorskiego w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Temat był trochę bagatelizowany przez policję i władze samorządowe. Dzisiaj napęczniał i w końcu pojawiło się się pytanie, jak go rozwiązać.

Radna Elżbieta Głąbała, jednocześnie przewodnicząca Rady Osiedla Południe, mówi, że ludzie coraz częściej zgłaszają ten problem.

- Zardzewiałe auta bez tablic rejestracyjnych, z kołami bez powietrza. Takie widoki kłują w oczy. Rozumiem interes firm, ale za reklamę powinno się płacić. A tymczasem za darmo jest zagracana przestrzeń publiczna. Czy tak musi być? - pyta radna Głąbała.

Podinspektor Mariusz Jurczyk, naczelnik wydziału prewencji w KPP w Chrzanowie, przyznaje, że policja ma ogromny kłopot z takimi przedsiębiorcami.

- Dwóch jest rozpoznanych. Kierowane są wobec nich wnioski o ukaranie, ale je lekceważą. Nie stosują się do kar. Często omijają prawo, bo te pojazdy są ubezpieczone i zarejestrowane. Poza tym nie wszystkie wyglądają na porzucone, co pozwalałoby nam zlecić ich usunięcie i przekazać temat do urzędu miejskiego. Ponadto na skutek interwencji dzielnicowych są parkowane w innych miejscach - informuje podinspektor Mariusz Jurczyk z KPP w Chrzanowie.

Burmistrz Chrzanowa zapowiada, że w urzędzie rozpoczynają się prace nad uchwałą krajobrazową, która powinna ułatwić uporządkowanie przestrzeni publicznej, m.in. pod kątem reklam samochodowych.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Były menadżer, były poseł RP, burmistrz gminy Chrzanów