Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zapłacili rachunki, dostali upomnienia. Policja już zajęła się sprawą

24.01.2021 19:00 | 0 komentarzy | 11 391 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Już kilkadziesiąt osób zaalarmowało komendę policji w Chrzanowie o nierzetelnej agencji pośrednictwa finansowego. Choć ludzie zapłacili rachunki i otrzymali potwierdzenia wpłat, pieniądze nie wpłynęły na czas do odbiorców.
0
Zapłacili rachunki, dostali upomnienia. Policja już zajęła się sprawą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pani Iwona  z Chrzanowa zwykle płaci swe rachunki na poczcie. Kilka razy skorzystała z usług agencji, świadczącej usługi pośrednictwa finansowego przy ul. Świętokrzyskiej, która. Za pierwszym razem nie było problemu. Ale kolejny raz opłata za mieszkanie trafiła na konto spółdzielni... z trzymiesięcznym opóźnieniem. Chrzanowianka wyjaśniała tę sytuację na miejscu. Pani z kasy tłumaczyła, że po prostu zapomniała na czas przesłać przelew.

- Ostatnio zapłaciłam tam rachunki za abonament radiowo-telewizyjny.  Wkrótce dostałam upomnienie. Próbowałam wyjaśnić sprawę na poczcie. Mam przecież potwierdzenie zapłaty, ale pieniądze nie dotarły do Poczty Polskiej. Musiałam uregulować zaległość za dwa miesiące - mówi mieszkanka Chrzanowa.

Nie tylko ona znalazła się w takiej sytuacji. Do komendy policji wpłynęło już kilkadziesiąt zawiadomień od osób, które czują się oszukane. Czasem sprawa dotyczy stosunkowo niewielkich kwot, na przykład opłaty śmieciowej, która nie dotarła do związku komunalnego, a ten wysłał upomnienie.

Jak informuje rzeczniczka policji w Chrzanowie Iwona Szelichiewcz, w niektórych przypadkach chodzi o wyższe kwoty, sięgające kilkuset złotych. Sprawę przekazano do rozpoznania wydziałowi przestępczości gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.