Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Powiatowe jednostki dostały sporo sprzętu

22.01.2021 15:00 | 0 komentarzy | 1 073 odsłona | Marek Oratowski
Wiele artykułów i sprzętu w ramach walki z epidemią w ramach Tarczy Antykryzysowej trafiło do Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie, Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny oraz Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie.
0
Powiatowe jednostki dostały sporo sprzętu
Granty przypadły m.in. dla POWDiR i POIK w Chrzanowie. Obie placówki mieszczą się w jednym budynku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mobilne urządzenie do zamgławiania powietrza, koncentratory tlenu, oczyszczacze powietrza, ozonatory, stojący dozownik bezdotykowy, szafa, a także m.in. pościel, prześcieradła, poduszki, kołdry i materace łóżkowe - te wszystkie sprzęty za 56,6 tys. zł (w tym 49,2 tys. zł dofinansowania) trafiły do Powiatowego Domu Pomocy Społecznej im. Adama Starzeńskiego w Płazie od maja do grudnia ubiegłego roku. Wszystko w formie grantu „Nasz Dom - Nasze bezpieczeństwo" w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie w 2020 roku za pieniądze z "Tarczy" zakupił m.in. urządzenie do zamgławiania powietrza, oczyszczacz powietrza, ozonator, dozownik, defibrylator kombinezony ochronne oraz środki do dezynfekcji. Grant wynosił 32,5 tys. zł, a fundusze własne jednostki 4,8 tys. zł.

W Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie w ramach walki z epidemią COViD-19 zakupiono m.in. ozonator, oczyszczacz powietrza, a także kombinezony ochronne, rękawiczki i środki dezynfekcyjne.