Piłkarze ręczni z Chrzanowa rozczarowani. Przegrali awans w samej końcówce (WIDEO, ZDJĘCIA)

16.01.2021 17:00 | 0 komentarzy | 2 540 odsłony | Marek Oratowski
Juniorzy PMOS Chrzanów nie zdołali awansować do 1/16 finału mistrzostw Polski w piłce ręcznej. W decydującym meczu sobotnich baraży ulegli jedną bramką ekipie Kusego Kraków.
0
Zawodnicy Kusego atakują Bartosza Skoczylasa (PMOS Chrzanów)

Baraże miały wyłonić drugą drużynę z Małopolski, która weźmie udział w rozgrywkach ogólnopolskich. W pierwszym meczu ekipa Kusego Kraków nie bez problemów pokonała Krakowiaka 19-18. Krakowiak postawił też trudne warunki gospodarzom, ale uległ PMOS-owi 22-23.

O awansie miało więc zdecydować spotkanie chrzanowian z Kusym. PMOS prowadził do przerwy 17-13, ale zaraz po zmianie stron roztrwonił przewagę. Losy meczu ważyły się do końca. Gracze Kusego w ostatnich sekundach zdobyli gola na wagę wygranej (24-23) i awansu do dalszych rozgrywek.

Trener chrzanowian Leszek Wójcik przyznał, że jego zawodnikom zabrakło skuteczności i rzutów z drugiej linii, za to zawodnicy Kusego mieli w obu turniejowych meczach sporo szczęścia. Żałował też, że nie mogli zagrać kontuzjowani Marcin Głuszczenko i Marcina Hardzina.

Przypomnijmy, że przed rokiem o awans też zawodnicy PMOS-u zagrali z Kusym. Przegrywali już 0-5 i 2-8. Potem jednak mozolnie odrabiali straty. Na przerwę schodzili przy remisie 12-12. W 31. minucie od stanu 15-15 rzucili aż dziewięć bramek pod rząd i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyli 29-22 i wywalczyli awans.

Obejrzyjcie wideo i zdjęcia z sobotniego turnieju w Chrzanowie.