Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Starzec wicedyrektorem szpitala klinicznego. Bezrobocie nie zagląda w oczy byłym wojewodom

07.01.2021 18:55 | 5 komentarzy | 3 300 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Człowiek uczy się przez całe życie - uważa były wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec. Właśnie został wicedyrektorem Szpitala Klinicznego im. Babińskiego w Krakowie.
5
Starzec wicedyrektorem szpitala klinicznego. Bezrobocie nie zagląda w oczy byłym wojewodom
Byli wojewodowie Małopolski - Zbigniew Starzec i Piotr Ćwik fot. MUW Kraków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zrezygnował z funkcji wicewojewody w zeszłym roku.
- Była to dla mnie bardzo trudna, lecz przemyślana decyzja. Tym wszystkim, którzy stanęli na mojej „małopolskiej drodze" pragnę serdecznie podziękować - pisał wtedy na portalu społecznościowym po złożeniu rezygnacji.

Dla niektórych była to decyzja oczywista - po odwołaniu w sierpniu 2020 r. Piotra Ćwika z funkcji wojewody. Gdy stery w województwie objął Łukasz Kmita, dla wielu było jasne - po Ćwiku odejdzie Starzec.
Jedno jest pewne - byłym wojewodom bezrobocie w oczy jednak nie zagląda. Ekswojewoda małopolski Piotr Ćwik bardzo szybko znalazł pracę w kancelarii prezydenta RP. Zbigniew Starzec też długo nie próżnował. Teraz rozpoczął kolejny etap swojej kariery. Ten z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego, polityk samorządowy z kilkunastoletnim stażem stanął przed kolejnym wyzwaniem.

- Chce się Pan teraz sprawdzić na odcinku medycznym? - zapytaliśmy dziś byłego wicewojewodę.
- Człowiek uczy się przez całe życie. To ogromny szpital i dużo do zrobienia. Jest trochę inwestycji, na które trzeba poszukać kasy - mówi Zbigniew Starzec.