Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Ogrzewanie podłogowe w łazience - ile kosztuje nas wygoda?

06.01.2021 12:31 | 0 komentarzy | 1 072 odsłona | red

Materiał promocyjny

Budując bądź remontując dom, często wiele osób decyduje się na wprowadzenie rozwiązań, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Niewątpliwie decyzja o montażu ogrzewania podłogowego w łazience zwiększa komfort codziennego życia. Koszty związane z takim udogodnieniem nie kończą się jednak na poprowadzeniu rurek pod posadzką, to również wszystkie czynności związane z doborem i ułożeniem właściwych płytek ceramicznych. Ile realnie wydaje się na ogrzewanie podłogowe w łazience?
0
Ogrzewanie podłogowe w łazience - ile kosztuje nas wygoda?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dlaczego akurat łazienka?

Łazienka to jedno z pomieszczeń w domu, które kojarzy się z ciepłem. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, gdyż ciepła łazienka znacznie zwiększa komfort korzystania z kąpieli. Część osób decyduje się na rozwiązania w postaci ustawienia wyższej temperatury niż w innych częściach domu, jednak ciepło, jakie uzyskuje się za pomocą grzejników, nie ogrzewa dostatnio podłogi. Podłoga zaś jest kluczowym elementem wpływającym na odczucia po wyjściu z kąpieli.

Ważnym jest więc zastosowanie takiego rozwiązania, które efektywnie ogrzeje zarówno powietrze, jak i elementy styczne ze stopami po wyjściu z kąpieli. Zastosowanie ogrzewania podłogowego w łazience sprawdzi się idealnie zarówno do ogrzania pomieszczenia, jak i poprawiając odczucia podczas użytkowania.

Instalacja ogrzewania podłogowego - od czego zacząć?

Montaż instalacji ogrzewania podłogowego jest znacznie trudniejszy i bardziej pracochłonny od klasycznego, grzejnikowego. Tzw. podłogówkę warto wykonać nie tylko podczas budowy domu, ale również także decydując się na generalny remont mieszkania. Oto kroki, które należy wykonać, decydując się na ten typ ogrzewania:

Projekt instalacji.

Niezależnie czy ogrzewanie wykonywane jest w nowym pomieszczeniu, czy remontowanym, należy wykonać projekt, uwzględniający ilość i przebieg konkretnych rurek. Od sposobu ułożenia oraz długości i średnicy uzależnione jest prawidłowe funkcjonowanie ogrzewania, a co za tym idzie uzyskanie właściwej temperatury w pomieszczeniu.

Przygotowanie podłoża.

Podłoże przed położeniem instalacji należy odpowiednio zaizolować. Przyjmuje się, że wykonując podłogówkę na gruncie, należy wykonać minimum 15  cm warstwę izolującą. Decydując się na ułożenie ogrzewania na istniejącej już posadzce, wystarczy 5 cm styropianu. Ważne, aby podłoże wylane na izolację było dokładnie wypoziomowane.

Montaż ogrzewania podłogowego.

Instalację wykonuje się z giętkich rur, w taki sposób, aby każdy obieg nie posiadał łączeń, co gwarantuje szczelność. Rozstaw rur oraz ich konkretne wymiary powinny być zgodne z wcześniej przygotowanym projektem.

Wykonanie wylewki.

Wylewka pokrywająca rurki ogrzewania podłogowego powinna charakteryzować się dobrym przewodnictwem cieplnym, a także szczelnością i elastycznością, aby podczas prac nie uszkodziła elementów grzewczych. Najczęściej wybieranymi są posadzki anhydrytowe, ale także cementowe.

Ułożenie ceramiki.

Płytki podłogowe idealnie sprawdzają się jako element wykończeniowy posadzek z ogrzewaniem podłogowym. Szczególnie polecane są produkty marki Opoczno. Oprócz świetnej jakości wykonania, bogata oferta wzorów i kolorów pozwala na dopasowanie wnętrza do indywidualnych preferencji.

Całkowity koszt ogrzewania podłogowego.

W zależności od użytych materiałów koszt montażu ogrzewania podłogowego może być niższy lub wyższy. Cena przygotowania podłoża, wraz z ułożeniem rurek i wykonaniem wylewki waha się od 110 do 150 zł za metr kwadratowy. Do tej ceny należy doliczyć koszt wybranych płytek łazienkowych. Wybór ceramiki łazienkowej mocno wpływa na końcową cenę potrzebną na wykończenie podłogi w łazience. Specjaliści ds. jakości z firmy Opoczno jednoznacznie stwierdzają, że wybór odpowiednich płytek ceramicznych jest ważnym elementem wykończenia mieszkania, gdyż nadają one charakter wnętrzom. Warto więc zainwestować w ceramikę najwyższej jakości. Gwarantuje ona nie tylko długotrwałą eksploatację, ale również ponadczasowy wygląd, który mimo upływu lat zachowa swoją świetność.

 

Materiał promocyjny