Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

OC solo czy w duecie z autocasco? Zalety pakietów ubezpieczeń

04.01.2021 23:08 | 0 komentarzy | 661 odsłon | red

Materiał promocyjny

Ubezpieczenia w pakiecie nie tylko zapewniają kompleksową ochronę, lecz również gwarantują inne korzyści. Co przemawia za zakupem dobrowolnego autocasco, a nie tylko obowiązkowego OC?
0
OC solo czy w duecie z autocasco? Zalety pakietów ubezpieczeń
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pakietem ubezpieczeń nazywamy nie tylko zestaw OC i AC. Pakiety mogą zawierać także assistance, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie szyb lub opon, a także ochronę zniżek i inne rodzaje ochrony ubezpieczeniowej.

Mimo istnienia tak wielu opcji, najczęściej wybieranymi pakietami są te obejmujące jedynie OC i AC. Dlaczego tak jest? Przeczytasz o tym w poniższym artykule, a bardziej szczegółowe informacje znajdziesz na stronie ranking-oc-ac.pl/blog/pakiet-oc-ac/.

Czym jest OC i co odróżnia je od autocasco?

Ubezpieczenie chroniące odpowiedzialność cywilną umożliwia pokrycie kosztu likwidacji szkód poniesionych z Twojej winy przez innego uczestnika ruchu drogowego. Wypadki i kolizje spowodowane przez Ciebie mogłyby kosztować Cię nie tylko utratę zdrowia, ale i pieniędzy. Kary za brak OC wraz z kosztem odszkodowania mogą okazać się zbyt wysokie dla przeciętnego kierowcy.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni więc kierowców przed popadnięciem w długi, a poszkodowanych przez nich uczestników ruchu przez groźbą braku odszkodowania. Więcej na temat OC przeczytasz na stronie https://ranking-oc-ac.pl/blog/ubezpieczenie-oc/.

Autocasco, czyli AC, chroni szkody wyrządzone na ubezpieczonym pojeździe przez samego jego właściciela, nieznanego sprawcę lub siły przyrody. AC w połączeniu z OC zapewnia na tyle kompleksową ochronę samochodu, że wielu kierowców decyduje się właśnie na taki pakiet.

Różnice między OC i AC

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenia w pakiecie?

Nie chodzi tylko o zapewnienie sobie pełniejszej ochrony. Często ubezpieczenia nazywane dobrowolnymi w praktyce są wymagane na przykład przez bank oferujący kredyt na samochód albo przez leasingodawcę. Nawet jeśli żadne przedsiębiorstwo nie nakłada na właściciela pojazdu obowiązku dodatkowego ubezpieczenia auta, sam kierowca może zdecydować się na rozszerzenie ochrony pojazdu o dodatkowy zakres.

Ubezpieczając samochód również przez autocasco kierowca może sporo zaoszczędzić. Gdyby wykupił oba ubezpieczenia osobno, musiałby zapłacić za nie więcej. Ubezpieczenia w pakietach są tańsze. Spójrzmy na średnią cenę samego OC oraz OC a pakiecie z autocasco. Średnia cena OC w listopadzie 2020 roku to897 zł, a średnia cena pakietu OC i AC to 1483 zł. W tamtym miesiącu najtańszy pakiet OC i AC wykupiono za 582 zł!

Gdzie znaleźć odpowiedni pakiet ubezpieczeń?

Pakiet OC i AC, który będzie dla Ciebie odpowiedni pod względem ceny i zakresu ochrony ubezpieczeniowej, znajdziesz w porównywarce OC. Mimo swojej nazwy taka witryna umożliwia wyszukanie różnego rodzaju ubezpieczeń, między innymi assistance czy NNW. Pakiety w niej znalezione będą dopasowane do pojazdu i cech jego właściciela. Każdy z nich będzie można sprawdzić pod kątem jego zakresu ochrony i kosztu wykupienia go.

Porównywarki OC, takie jak ta na stronie ranking-oc-ac.pl, umożliwiają też wykupienie polisy przez internet w dowolnym miejscu i czasie, nawet w nocy, w święto czy w dniu wolnym od pracy. Dzięki bezpiecznym płatnościom i możliwości przesłania polisy na adres mailowy wszystkich formalności związanych z wykupieniem ubezpieczenia można dokonać bez wychodzenia z domu.

Materiał promocyjny