Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Ile kosztuje obicie kanapy i fotela i czy warto to robić?

24.12.2020 00:43 | 0 komentarzy | 1 309 odsłona | red

Materiał promocyjny

Chciałbyś odmienić lub odświeżyć wygląd swojej starej kanapy lub sofy? A może dany mebel jest już dość stary i potrzebuje prawdziwej metamorfozy? Z pomocą może przyjść nam tapicerowanie, czyli obicie mebli w zupełnie nowej odsłonie. Są różne opinie dotyczące zasadności tych działań, bowiem jedni uważają, że jest to dobry sposób na korzystną metamorfozę, drudzy natomiast sądzą, że to kompletna strata czasu. Jak jest jednak naprawdę? Czy warto? Ile kosztuje takie rozwiązanie? Odpowiadamy.
0
Ile kosztuje obicie kanapy i fotela i czy warto to robić?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obicie kanapy i fotela jako skuteczny sposób na ich metamorfozę

To ciekawy sposób na odmianę wizerunku mebla bądź całego pomieszczenia, bowiem często pierwsze skrzypce w danym pomieszczeniu grają punkty kluczowe, takie jak meble i dobrane do nich dodatki. Trendy wnętrzarskie z czasem ulegają zmianie, a my chcąc za nimi podążać szukamy odpowiednich sposobów aby wykonać to w o wiele korzystniejszej cenie.

Obicie sofy do salonu lub fotela to jeden z najprostszych i najbardziej skutecznych sposobów na odmianę wyglądu naszego mebla. Nie ma więc obaw co do zasadności tych działań. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj materiału, kolor i do dzieła. Zupełnie odmieniona sofa będzie wkrótce gotowa. Największym problemem w tej kwestii jest czasochłonność tej metody. To zdecydowanie może zniechęcić większość osób co do tego rozwiązania. Jednak wyrzucanie danego mebla tylko dlatego, że jest on trwale zaplamiony, bądź posiada drobne uszkodzenie na tapicerce jest zdecydowanie bezzasadne.

Obicie kanapy i foteli- jak je wykonać?

Jeżeli lubisz wszelkie prace tego typu, masz odpowiednią ilość czasu to warto wybrać ten sposób na ciekawą metamorfozę swoich mebli. Nie jest to tak trudne zadanie, na jakie wygląda. Do wykonania prac tapicerskich będziesz potrzebować elementów, takich jak:

• materiał obiciowy,

• gąbka obiciowa (według potrzeb)

• taker tapicerski- zszywacz do materiału obiciowego

• zszywki- odpowiednie do takera tapicerskiego.

• kombinerki- przydadzą się do usunięcia starego materiału i wypełnienia.

Warto jednak wspomnieć, że jest to niezwykle czasochłonne, wymaga chociaż podstawowej wiedzy i doświadczenia z tego zakresu, które nie są w zasadzie trudne do nabycia, jednak absolutnie niezbędne. Jeżeli masz pewne obawy co do zasadności swoich umiejętności, w tym celu wybierz pomoc wyspecjalizowanego specjalisty, który pozwoli Ci na uzyskanie zadowalających Cię efektów pracy przy obiciu kanapy lub fotela.

Ile kosztuje obicie?

Cena za obicie będzie różnić się w zależności od konkretnych kwestii danego mebla. Pod uwagę należy wziąć wszystkie kwestie, takie jak np. wielkość mebla i ilość potrzebnego materiału. Im większy mebel i większa ilość materiału, tym cena również wzrośnie. Będzie ona również istotnie większa w zależności od tego, kto podejmie się tego zadania, a więc czy wykonamy wszelkie konieczne prace samodzielnie, czy też wybierzemy profesjonalną pomoc firmy tapicerskiej. Wykonanie obicia kanapy lub fotela na własną rękę będzie zdecydowanie bardziej korzystne cenowo, niż wykonanie tych prac poprzez firmę.

Czy warto?

Na korzyść tego typu metody przemawia fakt, że koszty poniesione na odnowienie kanapy lub fotela będą zdecydowanie niższe niż zakup nowych mebli. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie w sytuacji, w której znasz się na tego typu pracach i lubisz je wykonywać. To może nie sprawdzić się w przypadku, gdy nie czujesz się w tych kwestiach najlepiej, bowiem otrzymany efekt może znacznie odbiegać od oczekiwanego. Jednak nie poddawaj się, tylko praktyka czyni mistrza! Możesz także zatrudnić fachową firmę, która wykona usługę tapicerską do obicia kanapy lub foteli. Masz dużo możliwości do wyboru, o najlepszej opcji zadecyduj sam.

Materiał promocyjny