Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Spółdzielcy nie chcą oszczędności

09.06.2011 11:15 | 22 komentarze | 6 003 odsłon | red
Zamrożenie płac, ograniczenie zatrudnienia w PSM o 60 osób oraz prywatyzacja Zakładu Budowlano-Remontowego – żadne z tych rozwiązań nie znalazło uznania większości spółdzielców z osiedli Północ i Śródmieście, uczestniczących w walnym zgromadzeniu.
22
CHRZANÓW. Spółdzielcy nie chcą oszczędności
Głosowanie na członków rady nadzorczej PSM
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamrożenie płac, ograniczenie zatrudnienia w PSM o 60 osób oraz prywatyzacja Zakładu Budowlano-Remontowego – żadne z tych rozwiązań nie znalazło uznania większości spółdzielców z osiedli Północ i Śródmieście, uczestniczących w walnym zgromadzeniu.

Ponad sześć godzin dyskutowali w środowe popołudnie i wieczór spółdzielcy z osiedla Północ i Śródmieście uczestniczący w trzeciej z pięciu części walnego zgromadzenia PSM. Prezes Aleksander Biegacz poinformował o osiągniętym w ubiegłym roku zysku w wysokości 1,1 mln złotych netto. Będzie przeznaczony na fundusz remontowy (wychodzi po 0,24 zł/mkw. na miesiąc na mieszkanie). W planach jest także sprzedaż zaplecza technicznego Zakładu Budowlano-Remontowego przy ulicy Fabrycznej i przeniesienie go do byłych magazynów przy ulicy Zielonej.

Spółdzielcy głosowali na członków nowej rady nadzorczej spółdzielni. Będzie odchudzona z 21 do 15 osób. Najwięcej (68 głosów) uzyskał prowadzący zebranie Mariusz Ryńca z ulicy Broniewskiego. O tym, kto dostał się do rady zdecyduje jednak dopiero zsumowanie wyników głosowania wszystkich pięciu części walnego zgromadzenia.

Ta sama procedura obowiązuje w przypadku ośmiu uchwał zgłoszonych przez grupę spółdzielców. Najwięcej emocji wywołały te dotyczące zatrudnienia w spółdzielni.

Uchwałę zakładającą zamrożenie płac wszystkich pracowników PSM, wstrzymanie wypłat premii kwartalnych oraz nagród wniosło 22 spółdzielców z Północy, Trzebińskiej, Sądowej i Jordana. Na początku zebrania było ponad 140 osób. Gdy głosowano nad uchwałami była już godzina 22 i sala świeciła pustkami. 

- Jak to jest, że program walnego układany jest w ten sposób, by takie uchwały były głosowane tak późno, kiedy na sali w większości zostali pracownicy spółdzielni? - pytał Witold Grzywacz. Usłyszał pomruk niezadowolenia z tyłu sali, gdzie siedzieli pracownicy PSM.

Za zamrożeniem płac było 11 osób, przeciw 17. Dwadzieścia osób wniosło projekt uchwały zakładającej zmniejszenie zatrudnienia w PSM o 60 osób. Za tym rozwiązaniem było 5 osób, a przeciw głosowało 20. Tyle samo zwolenników, co przeciwników (po 17) miał projekt zakładający prywatyzację Zakładu Budowlano-Remontowego.

Na dwóch wcześniejszych częściach walnego (na osiedlach Niepodległości i Południe ) te uchwały także nie zyskały większości, więc prawdopodobnie przepadną.

W czwartek na walnym spotkają się mieszkańcy osiedla ZWM w Trzebini (godz. 17. SP nr 8), a w piątek spółdzielcy z osiedla Flagówka (godz. 17, Libiąskie Centrum Kultury).
Marek Oratowski