Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Mity o nauce angielskiego przez internet

22.12.2020 23:23 | 0 komentarzy | 854 odsłony | red

Materiał promocyjny

Nowe rozwiązania witane bywają z pewną dozą nieufności, a brak rzetelnej wiedzy na ich temat sprawia, że obrastają mitami. Dokładnie tak stało się z nauką języka angielskiego przez internet. Wiele z obiegowych opinii o tej formie poznawania języka angielskiego mocno mija się z prawdą. Oto najpopularniejsze mity o nauce angielskiego online!
0
Mity o nauce angielskiego przez internet
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mit 1 - Nauka przez internet jest mało skuteczna


Lubimy wierzyć, że tylko tradycyjne, sprawdzone rozwiązania mogą być skuteczne. Tymczasem nie ma żadnego powodu, dla którego efektywność nauki  przez internet miałaby być niższa od tej, na zajęciach stacjonarnych. Słuchacze kursów online wykonują dokładnie takie same ćwiczenia, jak na lekcjach w odbywających się w szkole językowej, rozwijają te same umiejętności, nauczyciel pomaga im, koryguje, tłumaczy i systematycznie monitoruje poczynione postępy.


Mit 2 - Nie da się nauczyć mówić po angielsku z zajęć online


Wręcz przeciwnie. Możesz nawet wziąć udział w kursie konwersacyjnym prowadzonym przez internet. Podczas zajęć online Ty, lektor i inni Słuchacze słyszycie się nawzajem. Możesz brać udział w dyskusjach, zadawać pytania, odpowiadać na nie i ćwiczyć konwersację dokładnie tak samo, jak podczas tradycyjnych lekcji. Na kursie online nauczysz się mówić po angielsku równie skutecznie, jak na lekcjach stacjonarnych.


Mit 3 - Angielskiego trzeba uczyć się z podręczników w szkole stacjonarnej


Tak było kiedyś. Obecnie, dzięki zaawansowanej technologii, podręcznik to tylko jeden z komponentów dobrego kursu online. Słuchacze szkoły Speak Up korzystają dodatkowo z nowoczesnej platformy e-learningowej i wykonują ćwiczenia interaktywne rozwijające rozumienie ze słuchu, prawidłową wymowę, poprawną pisownię, słownictwo i gramatykę. Z takich lekcji multimedialnych można korzystać bez ograniczeń i w dowolnym momencie. Wystarczy smartfon, tablet lub komputer z dostępem do internetu.


Mit 4 - Najlepiej nauczyć się angielskiego samemu za darmo


Samodzielna nauka w domu ma tę zaletę, że jest darmowa, to prawda. Niestety, na tym lista korzyści w zasadzie się kończy. Taka forma poznawania angielskiego jest mniej skuteczna niż lekcje grupowe z doświadczonym lektorem. Kiedy uczysz się samodzielnie, nie możesz brać udziału w wielu aktywnościach, które przyspieszają osiągnięcie upragnionego celu. Nikt nie koryguje popełnianych przez Ciebie błędów, więc nie masz szans na ich wyeliminowanie. Trudno też szlifować sztukę mówienia po angielsku, kiedy nie masz partnera do rozmowy.


Mit 5 - Nauka angielskiego przez internet jest kosztowna


Wręcz przeciwnie. Ceny kursów angielskiego online są porównywalne, a często nawet niższe od tych, które trzeba zapłacić za lekcje stacjonarne. Trzeba także wziąć pod uwagę oszczędności związane z tym, że nie musisz dojeżdżać na zajęcia, co oznacza, że nie wydajesz pieniędzy na paliwo, parking, autobus lub tramwaj.


Mit 6 - Jestem za stary na naukę angielskiego online


Angielskiego możesz uczyć się z dobrymi efektami w każdym wieku, także przez internet. Nie musisz być w tym celu ekspertem komputerowym. Przed pierwszą lekcją weźmiesz udział w spotkaniu wprowadzającym, na którym dowiesz się, jak logować się do lekcji. Potem jest już tylko łatwiej! Nie traktuj wieku jako wymówki ;)


Mit 7 - Nauka angielskiego w grupach przez internet nie jest możliwa


To nieprawda. Nowoczesne narzędzia technologiczne pozwalają na przeprowadzanie spotkań i lekcji nawet w większych grupach. Uczestnicy zajęć mogą ze sobą rozmawiać, wspólnie rozwiązywać ćwiczenia, a nawet korzystać z tablicy. Wbrew pozorom, nie jest to wcale jakieś niesprawdzone novum. Szkoła Speak Up, która jako pierwsza w Polsce zaoferowała swoim Słuchaczom zajęcia online, z powodzeniem robi to od 2011 roku, czyli niemal od dekady!

 


Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego online?


Internetowa nauka angielskiego staje się coraz bardziej popularna, a osoby, które raz jej spróbowały, rzadko chcą wrócić do modelu tradycyjnego. Co je przekonuje?


Nauka angielskiego przez internet jest wygodna


Kiedy uczysz się angielskiego przez internet, nie musisz przebierać się z wygodnych, domowych ubrań, rezygnować z kawy w ulubionym kubku i przebijać się przez korki na mieście. Odpada stres i pośpiech, a Ty możesz skupić się na samej nauce.


Nauka angielskiego online daje więcej możliwości


W tradycyjnej formule nauki angielskiego, kiedy musisz pojawić się w szkole, mogą pojawić się trudności z pogodzeniem nawału obowiązków domowych i służbowych z nauką. Często po prostu nie da się być w dwóch miejscach jednocześnie. Kiedy wybierasz kurs angielskiego online, masz większe możliwości, aby systematycznie uczestniczyć w zajęciach, a nieograniczony dostęp do platformy e-learningowej sprawia, że możesz doskonalić swój angielski w każdym wolnym momencie, np. podczas podróży pociągiem, w hotelu na delegacji czy późnym wieczorem, kiedy Twoja pociecha w końcu postanowi zasnąć.


Ucząc się angielskiego przez internet oszczędzasz czas i pieniądze


Kwestie finansowe są równie istotne, jak skuteczność i komfort nauki. Lekcje angielskiego online są bardziej przyjazne dla budżetu i pozwalają zaoszczędzić na dojazdach. Nikt też nie cierpi na nadmiar wolnego czasu, który trzeba poświęcić, aby dotrzeć do siedziby szkoły językowej.

 


Podsumowanie


Zanim uwierzysz w obiegową opinię i na jej podstawie podejmiesz decyzje, warto sprawdzić fakty. Nauka angielskiego online jest skuteczna, łatwo dostępna i bardzo wygodna. Przekonaj się sam - wystarczy skorzystać z bezpłatnej lekcji próbnej!Materiał powstał we współpracy ze Speak Up, szkołą języka angielskiego nr 1 na rynku polskim. Pełną ofertę kursów językowych online możesz sprawdzić na stronie www.speak-up.pl

Materiał promocyjny