Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zaczęło się odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. Macie kalendarz adwentowy? (ZDJĘCIA)

02.12.2020 14:00 | 3 komentarze | 1 870 odsłona | Agnieszka Filipowicz
Można go kupić w sklepie, ale więcej frajdy dostarcza dzieciom i rodzicom jego własnoręczne wykonanie. Kalendarz adwentowy. Służy do odliczania dni do wigilii Bożego Narodzenia.
3
Zaczęło się odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. Macie kalendarz adwentowy? (ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiele sklepów oferuje kalendarze adwentowe z okienkami, pod którymi ukryte są czekoladki. Niektórzy wolą go jednak zrobić sami. Bo przecież nie chodzi o słodycze, ale o budowanie atmosfery oczekiwania na magiczny czas świąt.

Małgorzata z Trzebini, wraz z kilkuletnią córką i synem, poświęciła kilka godzin na zrobienie pięknego kalendarza adwentowego i od wczoraj rozpoczęła odliczanie do Bożego Narodzenia.
- Córce pozwala to zrozumieć, kiedy będą święta. Bo jak mówię - niespełna miesiąc, to dla niej niewiele znaczy. Zaś syn cieszy się, bo lubi zadania niespodzianki. A ja też miałam radość, bo fajnie spędziliśmy czas razem, wykonując kalendarz - mówi Małgorzata.

Jak przygotować kalendarz adwentowy? Sposobów jest wiele. Wystarczy poszukać pomysłów w internecie. Jedno jest pewne - zawsze sprawdzają się niespodzianki (niekoniecznie tylko słodkie) i zadania do wykonania.

Czy wiesz, że...Pomysł kalendarza adwentowego narodził się w XIX wieku w Niemczech. Wymyślili go niemieccy luteranie. Każdego dnia wieszano w domach obrazek dotyczący świąt w oczekiwaniu na przyjście Jezusa. Innym sposobem było zapalanie codziennie jednej z 24 świeczek. W katolickich domach najczęściej wkładano po jednym źdźble słomy do szopki aż do wigilii.