Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Wicewojewoda Zbigniew Starzec zrezygnował z funkcji. Dlaczego?

21.11.2020 14:00 | 2 komentarze | 4 451 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Zbigniew Starzec dziś wystąpił do premiera o przyjęcie jego dymisji ze stanowiska wicewojewody. Oficjalnie - z powodów osobistych.
2
Wicewojewoda Zbigniew Starzec zrezygnował z funkcji. Dlaczego?
Wrzesień 2019. Wicewojewoda gościł wtedy z pierwszą wizytą w chrzanowskim magistracie. Jednym z powodów spotkania było przyznanie Chrzanowowi pieniędzy na przebudowę ul. 29 Listopada wraz ze skrzyżowaniem 3 Maja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Była to dla mnie bardzo trudna, lecz przemyślana decyzja. Tym wszystkim, którzy stanęli na mojej „małopolskiej drodze"pragnę serdecznie podziękować - napisał dziś na swoim profilu facebookowym Zbigniew Starzec.

Podziękował swym współpracownikom za wsparcie i życzliwość w ciągu dwóch lat pracy na stanowisku wicewojewody
- Dziękuję za to, że mogłem uczestniczyć w tworzeniu i realizowaniu Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Pomimo wielu trudności, na niespotykaną dotąd skalę spowodowaną pandemią koronawirusa, był to dobry czas dla Małopolski, był również dobry dla mojej ukochanej ziemi oświęcimskiej - skomentował.

Jakie były przyczyny rezygnacji? Nieoficjalnie mówi się, że nowemu wojewodzie Łukaszowi Kmicie niekoniecznie było po drodze ze Zbigniewem Starcem, postrzeganym jako „człowiek Beaty Szydło".
- Powód mojego odejścia jest jeden - osobisty. I tak napisałem panu premierowi - ucina te spekulacje, odpowiadając na pytanie „Przełomu" Starzec.

Zbigniew Starzec w samorządzie pracuje od 12 lat. Przez ostatnie dwa lata był wicewojewodą, Wcześniej sprawował funkcję starosty i wicestarosty powiatu oświęcimskiego. Z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego.