Lider z Luszowic musiał gonić wynik w starciu z Mętkowem (WIDEO, ZDJĘCIA)

14.11.2020 17:00 | 0 komentarzy | 3 653 odsłony | Marek Oratowski
W sobotnim meczu na szczycie B-klasy gracze Polonii pokonali niewygodnych rywali z Mętkowa. Źle zaczęli spotkanie, ale potem przejęli w nim inicjatywę.
0
Skuteczna interwencja bramkarza Mętkowa Huberta Szelichiewicza

Klasa B

Polonia Luszowice - Korona Mętków 3-2 (1-1)
0-1 Bartosz Szarwark (3), 1-1 Karol Jelonek (29), 2-1 Damian Przebindowski (48), 3-1 Przemysław Kwiatkowski (77), 3-2 Norbert Lelito (90+3)

Luszowice: Woźniak - Kuciel, Wacławek (80. Krupa), Jelonek, Przebindowski, Kwiatkowski, Czub (60. Drabiński), K. Górkowski (88. Kasprzycki), Stępień, Palka (70. Kozakiewicz), Ł. Górkowski (80. Wonsek)
Mętków: Szelichiewicz - Wojtaczka, Bulek, Poznański, Cudak, Bogacz, Łysak (60. Rusek), Lelito, Szarwark (85. Handzlik), Fiba, Pieczonka

Mecz z animuszem zaczęli goście. Już w 3. minucie po wrzutce z boku Bartosz Szarwark trafił w długi róg strzałem po ziemi. Gracze Mętkowa mogli pójść za ciosem, ale Robert Bogacz w sytuacji sam na sam minął bramkarza, ale mając przed sobą pustą bramkę uderzył obok. Stopniowo inicjatywę przejęli gospodarze. Strzelali w słupek i poprzeczkę. Wreszcie udało im się wyrównać po strzale Karola Jelonka w 29. minucie.

W drugą połowę miejscowi weszli z takim animuszem, jak ich rywale w pierwszą. W 48. minucie po centrze Ireneusza Palki z wolnego celnym uderzeniem głową popisał się Damian Przebindowski. Trzeci gol to dzieło Przemysława Kwiatkowskiego. Dobił piłkę wybitą przez bramkarza po strzale z dystansu Łukasza Górkowskiego. Goście zdobyli drugiego gola z karnego już w doliczonym czasie gry. Bramkarz Polonii sfaulował w szesnastce Dominika Poznańskiego. Z jedenastu metrów celnie uderzył Norbert Lelito. Jednak niedługo potem rozległ się końcowy gwizdek.

- To był mecz walki dwóch czołowych drużyn B-klasy. Dobrze, że uniknęliśmy nerwówki z poprzedniego sezonu, kiedy w Mętkowie grając w dziewiątkę w doliczonym czasie gry strzeliliśmy zwycięską bramkę. Cieszymy się, że rundę zakończyliśmy bez porażki, z jednym remisem - skomentował Ireneusz Palka, grający szkoleniowiec Polonii.

- Szkoda, że w pierwszej połowie nie strzeliliśmy drugiego gola. Nie byliśmy w tym meczu gorsi, a zeszliśmy pokonani. Liczyliśmy na lepszą rundę, ale nie wyszły nam pierwsze trzy mecze - powiedział kapitan gości Rafał Bulek.