Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Na co zwrócić uwagę, wybierając dewelopera w Krakowie?

27.10.2020 11:57 | 0 komentarzy | 521 odsłon | red

Materiał promocyjny

Zakup mieszkania, domu czy lokalu użytkowego to jedna z ważniejszych decyzji, którą poprzedza szereg przygotowań. Wybór odpowiedniej lokalizacji, preferowanego metrażu, standardu wykończenia czy sposobu finansowania - to tylko niektóre z nich. Kluczowy przy wyborze nieruchomości pochodzącej z rynku pierwotnego jest natomiast wybór inwestora. Deweloperzy w Krakowie to w większości duże i doświadczone firmy, choć coraz więcej pojawia się także mniejszych przedsiębiorstw. Jak spośród nich wybrać odpowiedniego usługodawcę? Podpowiadamy.

0
Na co zwrócić uwagę, wybierając dewelopera w Krakowie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wybór dewelopera - podstawa udanej transakcji

Trwający od kilku lat boom na rynku nieruchomości sprawia, że poszukujący lokali mają do wyboru mnóstwo ofert od krakowskich deweloperów. Pamiętając o tym, że konsekwencje transakcji zakupu nieruchomości będą towarzyszyły przyszłym właścicielom przez kilka kolejnych lat, warto zwrócić szczególną uwagę  na wybór dewelopera. Jak to zrobić?

  • Staż na rynku nieruchomości

Im dłużej deweloper funkcjonuje na rynku, tym lepiej. Kilku czy kilkunastoletni staż na rynku nieruchomości świadczy o jego rentowności oraz umiejętności odpowiedniego zarządzania inwestycjami. Wieloletnie doświadczenie to również pewność, że deweloper ma wypracowane kontakty z podwykonawcami, którzy budują lokale zgodnie z prospektem informacyjnym.

  • Gotowe inwestycje

Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze dewelopera w Krakowie, są zrealizowane inwestycje. Tutaj występuje podobna zasada - im więcej deweloper buduje i im bardziej projekty są zróżnicowane, tym większe prawdopodobieństwo, że kolejna inwestycja również będzie udana. Choć oczywiście zdarzają się wyjątki od tej reguły.

  • Przynależność do PZFD

Polski Związek Firm Deweloperskich to organizacja branżowa, funkcjonująca na rynku deweloperskim od 18 lat. Związek zrzesza renomowanych i sprawdzonych inwestorów, którzy zobowiązują się przestrzegać Kodeksu Dobrych Praktyk, regulującego prawa i obowiązki deweloperów w relacji z Klientem.

  • Certyfikaty i nagrody

Warto także zapoznać się z nagrodami branżowymi czy obecnością dewelopera w rankingach biznesowych. Jednym z ważniejszych osiągnięć jest Certyfikat Dewelopera, przyznawany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa. Dostają go najwięksi gracze na rynku - firmy o ugruntowanej pozycji, mogące pochwalić się dobrą kondycją ekonomiczną.

Deweloperzy w Krakowie - formalności

Każdego nabywcę poszukującego lokalu na rynku pierwotnym, chroni ustawa deweloperska. To w niej znajduje się m.in. wymóg przedstawienia kupującym prospektu informacyjnego. To jeden z podstawowych dokumentów, jakie zobowiązany jest przygotować deweloper. Co powinno się w nim znaleźć? Deweloperzy w Krakowie - i innych miastach - muszą przedstawić kompleksowy projekt inwestycji, wraz z planem zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu przyszły właściciel dowie się, jak planowo będzie wyglądać miejsce, w którym zamieszka czy kupi lokal pod inwestycję.

Materiał promocyjny