Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

7 powodów aby kupić dziecku na prezent kuchnię do zabawy

27.10.2020 11:44 | 0 komentarzy | 504 odsłony | red

Materiał promocyjny

Dzieci poprzez odgrywanie ról znanych z domu i swojego otoczenia uczą się nowych zachowań i czynności. Jedną z chętniej wybieranych zabawek i to nie tylko dla dziewczynek jest kuchnia.

0
7 powodów aby kupić dziecku na prezent kuchnię do zabawy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ranking tego typu zabawek pokazuje, że jest wiele różnych modeli, od bardzo prostych, do rozbudowanych. Co sprawia, że jest to tak chętnie kupowany sprzęt dla dzieci? Oto kilka powodów dla których warto w tę zabawkę zainwestować:

Odgrywanie ról dorosłych
Kuchnia to jedna z tych zabawek, które pozwalają na wcielanie się dzieci w obowiązki dorosłych i naśladowanie swoich mam i tatusiów. To bardzo ważny element rozwoju malucha. Dzieci trzyletnie potrafią już nie tylko odtwarzać zachowania dorosłych, ale też dokładać do zabawy własne elementy podpowiadane im przez wyobraźnię. Bawiąc się kuchnią dziecko powtarza czynności jakie wykonuje mama czy tata podczas prawdziwego gotowania.

Budowanie scenariusza zabawy
Aby przygotować posiłek, użyć do tego odpowiednich narzędzi i produktów, a potem jeszcze nakarmić lalkę, kolegę czy babcię, dziecko musi zaplanować sobie cały scenariusz zabawy. Maluch wie, które czynności następują po sobie (najpierw gotuje, a potem to co ugotował podaje do spożycia) i według planu je odtwarza.

Umiejętność współpracy z innymi dziećmi
Kuchnia dla dzieci to też doskonała zabawka, która uczy współdziałania. Pozwala ona na zabawę kilku dzieci równocześnie i wzajemnego współdziałania przy zabawie. Dzieci mogą dzielić się obowiązkami: jedno przygotowuje herbatę, inne smaży jajka, potem razem nakrywają do stołu i bawią się w spożywanie przygotowanego posiłku.

Nauka funkcjonalności kuchennych przyborów
Zabawa w gotowanie pozwala też na dogłębne zapoznanie się w bezpieczny sposób z wszelkimi naczyniami i przyrządami kuchennymi w bezpieczny sposób. Dziecko zauważa różnicę między garnkiem a patelnią, poznaje do czego służy sitko, wałek, dzbanek czy foremka do ciasta. Zabawa taka pozwala mu zdobyć wiedzę na temat wielu używanych w kuchni sprzętów i prawidłowego sposobu ich używania.

Dbanie o porządek
Dobrą stroną zabawy kuchnią, jest to, że w zestawie często dziecko dostaje również zlew, w którym „myje" naczynia po użyciu. Jest to dobrym treningiem do przyswojenia potrzeby utrzymania porządku wokół siebie i w miejscu w którym się przebywa i pracuje. Pod okiem dorosłych, dziecko może w ten sposób wykształcić dobre nawyki, które zostaną do dorosłości.

Rozwijanie pasji
Zabawka może też przyczynić się do powstania pasji do gotowania. Choć dziecko, któremu na ogół kupuje się ten rodzaj zabawki ma 3 - 5 lat, to już w tym wieku może ono przejawiać pewne zainteresowania. Kuchnia może rozwinąć zainteresowanie gotowaniem i spowodować, że w późniejszym okresie młody człowiek chętnie będzie te czynności wykonywać.

Rozwój motoryki
Kolejnym powodem dla którego warto się zainteresować kupnem na prezent dla malucha zabawki - kuchni jest fakt, że zabawka ta wpływa pozytywnie na rozwój motoryki. Zwykle małe naczynka, sztućce i kubeczki wymagają precyzji przy ich używaniu. Aby się sprawnie nimi posługiwać, maluch musi na przykład opanować chwyt kubeczka dwoma paluszkami. Albo przećwiczyć zdejmowanie z „palnika" kuchenki garnka - jedną ręką, a wstawianie na ten sam palnik czajnika - drugą ręką. Manipulowanie sprzętem dołączonym do zabawki wymaga umiejętności manualnych.

 

Materiał promocyjny