Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Hilding czy Janpol – jaki materac 180x200 wybrać do spania?

23.10.2020 14:13 | 0 komentarzy | 1 301 odsłona | Andrzej Gawera

Materiał promocyjny

Kryteriów dotyczących doboru materacy jest naprawde wiele, przez co osoby nie zajmujące się na co dzień profesjonalnie tematem zdrowego i komfortowego snu, mają często problem z doborem właściwego rozwiązania do swojej sypialni. Jedną z kwestią, na którą szczególnie należy zwrócić uwagę podczas przeglądania kolejnych ofert materacy jest rozmiar. Konstrukcja, która świetnie sprawdzi się w łóżku singla, może okazać się niewystarczająca dla pary, co skutecznie może utrudnić komfortowy i wartościowy odpoczynek w nocy. Jednym z popularniejszych rozmiarów materacy są te o wymiarach 180x200 – sprawdź, czy któryś z modeli marki Hilding Anders czy Janpol będzie pasował do Twojej sypialni.

0
Hilding czy Janpol – jaki materac 180x200 wybrać do spania?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zdrowy i komfortowy sen – jak wpływa na niego dobrze dobrany materac?

Choć coraz więcej osób miewa problemy z bólami pleców o poranku, to tylko niewielka część współczesnych użytkowników materacy stara się im przeciwdziałać. Niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu czy trybu życia, urazy czy schorzenia kręgosłupa stają się dla wielu codziennością, a dłuższe ignorowanie podobnych problemów, prowadzić może do poważnych zwyrodnień, których leczeniem będzie musiał zająć się lekarz.

Branżowi specjaliści zauważają, że jednym z głównych powodów porannych bólów pleców jest źle dobrany materac, który w niewłaściwy sposób podpiera kręgosłup. Mięśnie, które w ciągu dnia podawane są dużym obciążeniom, nie mają wówczas szansy odpocząć, co znacząco utrudnia regenerację organizmu i powoduje zauważalny spadek produktywności. Negatywnie może się to odbić zarówno na życiu prywatnym, jak zawodowym danej osoby, stąd tak duża rola odpowiednio dobranego materaca. Część osób stara się również łączyć wygodny materac z dodatkowymi czynnikami, a jednym z nich jest aromaterapia, która pozytywnie wpływa m.in na ludzi, którzy mają problemy z zasypianiem.

Na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę podczas doboru materaca?

Przeglądając kolejne oferty dystrybutorów i producentów materacy, można natrafić na przeróżne informacje będące cechami poszczególnych modeli, jednak które z nich są naprawdę istotne. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę rozmiar konstrukcji – musi ona pasować do stelaża, w którym chce się umieścić konkretny materac. Materac 180x200 będzie optymalnym wyborem dla pary, przy czym warto pamiętać, że sama konstrukcja musi być o kilka centymetrów mniejsza, by nie obszycia na rogach nie zniszczyły się podczas użytkowania. W materacu dla pary powinien być również zastosowany system eliminujący drgania, które powstają w wyniku wiercenia się jednego z partnerów. Materace sprężynowe Hilding Anders mają wkładkę wykonaną z nowoczesnych sprężyn typu multipocket, które działają w pełni niezależnie.

Oznacza to, że reagują na nacisk tylko w tym miejscu, w którym została przyłożona siła, co znacząco poprawi komfort snu. Te i podobne rozwiązania skandynawskiego producenta znaleźć można zarówno w dużych sieciach sklepów (Ikea, BRW, Agata Meble), jak i u mniejszych marek, do których należy SleepMed. Hilding Anders to również marka specjalizująca się w produkcji materacy hipoalergicznych, które sprawdzą się sypialniach dzieci czy osób z osłabionym systemem odporności. Właściwościami antyalergicznymi cechują się również materace marki Janpol.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.

Materiał promocyjny