Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

80 łóżek covidowych w szpitalu w Chrzanowie

20.10.2020 17:52 | 4 komentarze | 10 681 odsłon | Łukasz Dulowski

We wtorek zapadły na spotkaniu z wojewodą małopolskim ostateczne decyzje w sprawie przyjmowania pacjentów z COVID-19 do placówek w Chrzanowie i Oświęcimiu.

4
80 łóżek covidowych w szpitalu w Chrzanowie
Podczas wtorkowego spotkania wojewody małopolskiego Łukasza Kmity (w środku) z dyrektorami szpitali w Chrzanowie i Oświęcimiu. Dyrektor chrzanowskiej placówki Artur Baranowski drugi od lewej. FOT. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje biuro wojewody, od 26 października szpital w Chrzanowie przeznaczy dla pacjentów z koronawirusem 80 łóżek, 2 stanowiska intensywnej terapii i 7 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Z kolei w szpitalu w Oświęcimiu liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 wyniesie 75, a dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia będzie przygotowanych 10 izolatek.

W oświęcimskim szpitalu znacząco zwiększy się liczba stanowisk intensywnej terapii. Dotychczas było ich 6, a niebawem będzie 20. I to właśnie ten szpital będzie pełnił wiodącą rolę w regionie w zakresie intensywnej terapii, jeśli chodzi o walkę z koronawirusem.

Na spotkaniu uzgodniono także, że w przypadku dalszej eskalacji epidemii podjęta zostanie decyzja o zwiększeniu o 60 liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19 w ZOZ w Oświęcimiu. Będzie się to wiązać z koniecznością przekształcenia oddziału internistycznego w tej placówce. W takiej sytuacji Szpital Powiatowy w Chrzanowie przejmie w całości "niecovidowych" pacjentów internistycznych z regionu.