Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

8 Metod na Polepszenie Jakości Swojego Życia

15.10.2020 13:32 | 0 komentarzy | 569 odsłon | red

Materiał promocyjny

0
8 Metod na Polepszenie Jakości Swojego Życia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bądź Optymistą. Pozytywne nastawienie do życia, często nazywane jest efektem Pollyanny i jest mylone z naiwnością. Tak naprawdę optymizm zwiększa naszą produktywność, kreatywność, zdolność do radzenia sobie ze stresem i zwiększa poczucie własnej wartości. Optymizm możesz wykorzystać w momencie rozmowy samego ze sobą, gdy napotkałeś jakieś przeciwności, gdy analizujesz wydarzenia z przeszłości i myślisz o przyszłości… Pozytywne nastawienie napełni Cię dobrą energią i polepszy jakość Twojego życia.

Bądź tu i Teraz. Weź głęboki wdech. Skup się na teraźniejszości. Przestań rozmyślać o przeszłości lub przez chwilę martwić się przyszłością. Powiedz głosom w swojej głowie, aby milczały. Ciesz się możliwością tworzenia tej właśnie chwili. Jeśli myjesz naczynia, umyj naczynia. Jeśli piszesz post na blogu, napisz go. Jeśli bawisz się z dziećmi, baw się z nimi.

Przejrzystość. Gdy uświadomisz sobie, co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne, poczujesz się niesamowicie wolny. Nie żyjesz już w świecie porównań społecznych. To Twój własny wyścig. Cele, ciężkie decyzje i nawyki są do pokonania i dodadzą Ci energii, ponieważ masz przejrzysty obraz tego, jak chcesz, aby wyglądało Twoje życie. Takie uświadomienie sobie czego naprawdę chcesz, nie przychodzi łatwo. Ewoluuje przez całe życie i nie jest łatwe do osiągnięcia. Ale jest tego warte. Poświęć trochę czasu samemu sobie.

Daj coś od siebie. Udzielaj porad, pomocy, ćwicz akty dobroci, wyrażaj wdzięczność. Weź pożyczkę, daj sobie czas i bądź w pełni ze swoją rodziną, zmieniaj świat. Istnieje milion sposobów, na to, aby dać coś od siebie. To jedno z najbardziej pozytywnych prawd na świecie: Jeśli poświęcasz swój czas lub zasoby, aby pomóc drugiej osobie, sprawia to, że czujesz się potrzebny i wartościowy, co z kolei poprawia jakość Twojego życia. Wszyscy czujemy się lepiej. Magia.

Nawiązuj Kontakt. Jesteśmy istotami społecznymi. Pragniemy nawiązywać kontakt z innymi ludźmi, społecznościami, światem. Często nawiązuj kontakt ze swoją rodziną, partnerem, swoimi ukochanymi przyjaciółmi, kolegami i sąsiadami. Bądź na tyle otwarty, aby nawiązywać spontaniczne relacje, poznaj nowe osoby na wakacjach lub podziel się dowcipną uwagą z osobą siedzącą obok Ciebie w autobusie. Ciekawość i życzliwość to niesamowity sposób na rozwijanie nowych i starych znajomości.

Pokochaj Siebie. Twoje ciało jest pojazdem, które prowadzi Cię przez życie. Kochaj siebie, traktuj swoje ciało z szacunkiem i troską. Tankuj je świeżymi owocami, warzywami, pełnoziarnistymi produktami i chudym białkiem. Używaj ziół, produktów organicznych, zdrowego oleju, takiego jak CBD lub olej konopny (możesz je znaleźć na tej stronie). Nie pal, nie nadużywaj alkoholu. Medytuj. Starzej się mądrze, będąc aktywnym, chroniąc skórę przed słońcem i ćwicząc umysł. Śpij dobrze. Unikaj samokrytyki, zamiast tego chwal samego siebie.

Znajdź Swój Bieg. Całkowicie zaangażuj się w bieżące działanie, rzucaj sobie wyzwania, ale również stawiaj sobie przejrzyste cele. Dla niektórych jest to ogrodnictwo, pisanie, gotowanie kolacji z partnerem, wciągająca rozmowa lub zgadywanie liczb.

Świętuj. Do pełni szczęścia potrzebujemy rozrywki i spełniania własnych kaprysów. Zdrowa dawka joie de vivre napędza naszą kreatywność i karmi naszego ducha. Świętowanie to wspaniały sposób na dzielenie się z innymi miłością i oderwanie się od codzienności. Czy zrobiłeś ostatnio w swoim życiu coś fajnego? Świętowałeś coś? Nawet coś niewielkiego?

undefined

Materiał promocyjny