Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Ładowarki teleskopowe - do jakich prac można je wykorzystać?

12.10.2020 12:18 | 0 komentarzy | 687 odsłon | red

Materiał promocyjny

Czy wiesz do czego służy ładowarka teleskopowa i do jakich prac można ją wykorzystać? Coraz częściej można zauważyć tego typu pojazdy nie tylko na placach budowy, ale w wielu innych lokalizacjach. To dzięki ich uniwersalności i kompaktowości, które pozwalają na stosowanie ładowarek teleskopowych przy wielu różnych pracach. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, z którego dowiesz się więcej o ładowarkach z teleskopem i o usłudze ich wynajmu.

0
Ładowarki teleskopowe - do jakich prac można je wykorzystać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ładowarki teleskopowe i ich zastosowanie

Ładowarka teleskopowa jest jednym z podstawowych pojazdów wykorzystywanych do podnoszenia i przenoszenia różnego rodzaju ładunków. Oczywiście mowa o mniejszych ciężarach i wysokościach niż te, z którymi mogą pracować dźwigi czy żurawie. Ładowarki z teleskopem mogą być wyposażone w bogaty osprzęt dodatkowy, taki jak chociażby chwytaki, widły, kosz osobowy, łyżka, kosiarka, siewnik, pług. Oznacza to, że ładowarka z odpowiednio dobranym wyposażeniem dodatkowym może pełnić funkcje ciągnika, pługu, kosiarki, podnośnika koszowego czy siewnika. Właśnie dlatego te pojazdy są coraz chętniej wykorzystywane nie tylko w budownictwie, ale również w leśnictwie, przemyśle i rolnictwie. 

Zajrzyj również na stronę prezentującą wynajem ładowarek teleskopowych w Warszawiei dowiedz się więcej o ładowarkach z teleskopem.

W branży budowlanej zastosowanie ładowarek polega przede wszystkim na transporcie różnego rodzaju ładunków, takich jak chociażby palety z materiałami budowlanymi. Dzięki zastosowaniu kosza osobowego ładowarka teleskopowa może zastępować podnośnik koszowy przy pracach dekarskich, malowaniu elewacji czy pracach montażowych na wysokości.

W rolnictwie szczególnie przydatne będą ładowarki wyposażone w widły do transportu bali słomy i siana, w widły, łyżkę, siewnik, kosiarkę i pług. Widać wyraźnie, że jedna ładowarka z teleskopem wzbogacona o odpowiednie wyposażenie może zastąpić kilka maszyn rolniczych.

W przemyśle przydatne będą chwytaki i kosz osobowy do prac na terenie hal magazynowych czy placów magazynowych. Za pomocą ładowarki można realizować załadunek i rozładunek, ustawiać palety z towarem na regałach itp.

Wynajem ładowarek teleskopowych

Wiele osób i firm chętnie korzysta z możliwości wynajmowania ładowarek teleskopowych. Nic w tym dziwnego - zakup własnej ładowarki z teleskopem opłaca się jedynie dużym gospodarstwom, wielkim placom magazynowym czy firmom budowlanym, które realizują duże zlecenia non stop. Ci, którym ładowarka będzie potrzebna jednorazowo lub od czasu do czasu mogą skorzystać z usługi wynajmu ładowarek teleskopowych.

Praktycznie w każdym dużym mieście można znaleźć co najmniej jedną firmę, która oferuje swoim klientom krótkoterminowy i długoterminowy wynajem ładowarek teleskopowych. Zazwyczaj wynajmowane są one wraz z profesjonalną obsługą realizowaną przez doświadczonego operatora. Cennik wynajmu ładowarki z teleskopem zależy od wielu czynników, jak chociażby model i parametry techniczne pojazdu, zastosowany osprzęt dodatkowy, lokalizacja realizowanej usługi czy czas wynajmu pojazdu i operatora.

Warto korzystać z usług firm, które mają nie tylko bogate doświadczenie, ale również mogą pochwalić się dużą flotą maszyn i pojazdów. Dzięki temu mogą dobierać odpowiednie rozwiązania dla danego typu prac, co pozwala na to, by klienci nie musieli przepłacać. Zbyt mała ładowarka teleskopowa może sobie nie poradzić z zadaniem, a zbyt duża może generować niepotrzebne koszty.

Materiał promocyjny