Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Yerba mate – co to jest i jak smakuje?

12.10.2020 10:12 | 0 komentarzy | 1 210 odsłona | red

Materiał promocyjny

Yerba mate to napój wywodzący się z Ameryki Południowej, ale od wielu lat bardzo popularny na całym świecie. Nic dziwnego - oprócz walorów smakowych, ma także naprawdę wiele prozdrowotnych właściwości. Ciekawi? Zachęcamy do przeczytania!

0
Yerba mate – co to jest i jak smakuje?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Yerba mate – co to jest?

Za pionierów, jeśli chodzi o yerba mate, uważa się plemię Guaranów, które zajmowało tereny dzisiejszego Paragwaju. Susz yerba mate produkuje się z liści i łodyg ostrokrzewu paragwajskiego, czyli drzewa mogącego osiągać nawet 10 m wysokości.  Mieli oni wykorzystywać liście do przygotowania naparów, które spożywano przed polowaniami oraz nocną wartą. Obszar naturalnego występowania ostrokrzewu paragwajskiego obejmuje kraje Ameryki Południowej takie jak Paragwaj, Argentyna i Brazylia. Do Europy yerba mate dotarła w okresie konkwisty. Sprowadzili ją prowadzący tam chrystianizację jezuici.

Yerba mate i jej właściwości

Jedną z cech charakterystycznych yerba mate jest specyficzny sposób zaparzania oraz smak. Choć wielu mówi o niej „herbata yerba mate”, w rzeczywistości zaparza się ją inaczej - bardzo istotna jest odpowiednia temperatura wody, tj. do 80 stopni. Jeśli chodzi o smak yerba mate, główną wyczuwalną nutą jest delikatna gorycz.

Yerba mate jest ceniona przede wszystkim ze względu na wysoką zawartość kofeiny, dzięki której może stanowić doskonały zamiennik kawy. Osoby, którym zależy na mocnym efekcie pobudzenia, mogą zainteresować się yerba mate z guaraną. Nasiona tej rośliny zawierają większe ilości kofeiny niż ziarna popularnego kawowca. Yerba mate zawiera także witaminy z grupy B, a także witaminy C i E. To także źródło magnezu oraz innych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu pierwiastków. W przeciwieństwie do kawy yerba mate nie wypłukuje ich.

Gdzie kupić yerba mate?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić ostrokrzew paragwajski – yerba mate sklep Poyerbani.pl to kierunek, w którym powinieneś się udać. Sklep ten oferuje klientom szeroki wybór najlepszej jakości yerba mate, a także akcesoriów potrzebnych do zaparzenia, oraz spożywania tego drogocennego napoju.

 

Materiał promocyjny