Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Czy pandemia zmieniła sytuacje w otrzymaniu pożyczki online

05.10.2020 15:07 | 0 komentarzy | 770 odsłon | red

Materiał promocyjny

Pożyczki online to zdecydowanie jeden z najdogodniejszych sposobów na zdobycie natychmiastowej gotówki. Wiele profesjonalnych firm udzielających chwilówki wciąż rozwija swoją działalność w sieci, przez co możliwe jest otrzymanie w szybkim tempie wsparcia finansowego na dowolny cel.

0
Czy pandemia zmieniła sytuacje w otrzymaniu pożyczki online
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pożyczka w 5 min spowodowała, że otrzymanie zaplecza finansowego jeszcze nigdy nie było tak szybkie. Jednakże sytuacja na całym rynku finansowym skomplikowała się wskutek ogłoszenia w marcu tego roku stanu pandemii. Jak zareagował rynek na pandemię koronawirusa? Czy aktualnie łatwiej jest otrzymać pożyczkę czy kredyt bankowy?

Pożyczki online - najlepsze rozwiązanie na rynku?

Szybkie pożyczki online cieszą się od lat niesłabnącą popularnością wśród konsumentów. Pożyczka przez Internet ma wiele zalet, które czynią tę formę wsparcia finansowego szczególnie atrakcyjną. Przede wszystkim należy nadmienić o zminimalizowaniu formalności. Pomoc udzielana jest natychmiastowo, a ponadto nie ma konieczności fizycznego kontaktu z konsultantem. Modyfikacje w sposobie otrzymania pieniędzy nastąpiły wskutek pandemii koronawirusa. Pożyczka od zaraz nadal jest dużo łatwiej dostępna, jednakże przeprowadzana jest dokładniejsza analiza ryzyka finansowego. Działania banków i pozostałych instytucji finansowych wydają się zupełnie racjonalne, gdyż przejście na tryb zdalny oraz ograniczenie działalności miało na celu ochronę własnych pracowników przed możliwością zachorowania. Jednakże pogorszenie się sytuacji finansowej wielu gospodarstw domowych przełożyło się przede wszystkim na obniżenie zdolności kredytowej.

Wpływ pandemii koronawirusa na kryteria udzielania pożyczek

Po nadejściu problematycznych czasów związanych z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa, wiele firm zaostrzyło swoją politykę odnośnie udzielania pożyczek. Jednakże sytuacja polityczno-gospodarcza w Polsce wymogła również na bankach liczne restrykcje bezpośrednio związane z analizą ryzyka udzielania kredytów bankowych. Należy przede wszystkim podkreślić wpływ ustawy, znanej szerzej jako tarcza antykryzysowa, która po wejściu w życie 31 marca 2020 roku, wprowadziła wiele modyfikacji na rynku usług bankowych. Przede wszystkim Narodowy Bank Polski obniżył oprocentowanie, co miało niebagatelny wpływ na stopę oprocentowania zarówno pożyczek, jak i kredytów. Trzeba również zaznaczyć, iż pozorna dobra wiadomość dla osób spłacających zobowiązania, działa obosiecznie, gdyż w bezpośredni sposób przełożyła się na radykalnie obniżone koszty pożyczek, które można udzielić klientowi. Skutkiem tego wynikło obniżenie rentowności udzielanej pożyczki, a tym samym zwiększyło się szacowane ryzyko wzrostu niespłacalności zaciągniętych zobowiązań. Analiza ryzyka jest przeprowadzana dużo bardziej skrupulatnie, co ma swoje przełożenie na mniejsze prawdopodobieństwo uzyskania kredytu bankowego.

Szybka pożyczka online udzielana jest  obecnie wyłącznie po przedstawieniu źródła stałego dochodu i nie może przekraczać 50% udokumentowanego dochodu, natomiast rata miesięczna nie może być większa niż 30% dochodu. Pomimo obostrzeń, pożyczka i tak jest dogodniejszą oraz dużo bardziej dostępną formą wsparcia finansowego niż kredyt bankowy.

Pożyczka czy kredyt bankowy - co łatwiej otrzymać w dobie pandemii SARS-CoV-2?

Rozważając powyższe czynniki, można z całą pewnością stwierdzić, iż w obecnie dużo łatwiej jest uzyskać pożyczkę. Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego w postaci pożyczki online, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę niską podaż, która wywołana jest wprowadzeniem stanu pandemii. Wiele osób wciąż obawia się następstw wynikających z zahamowania gospodarki wiosną tego roku. Najważniejszą jednak kwestią pozostaje bezpieczeństwo związane z wizytą w oddziale i sprawami formalnymi. Pożyczka internetowa nie wymaga bezpośredniego kontaktu z konsultantem, a więc zmniejsza prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa. Na uwagę zasługuje również fakt, że usługi online nie wymagają przedstawienia dokumentów w formie fizycznej. Aktualnie, zgodnie z zaleceniami rządu, wszystkie dokumenty składane przez konsumenta, również muszą przejść okres "kwarantanny", czyli naświetlania w celu zminimalizowania ryzyka związanego z wirusem. Korzystając z Internetu, wszystkie formalności można załatwić korzystając z nowoczesnych form przesyłania dokumentów. Powoduje to znaczne skrócenie okresu oczekiwania na decyzję instytucji. Pożyczka przez internet na konto trafia w ekspresowym tempie, dlatego można przystąpić natychmiast do dysponowania przydzielonymi środkami pieniężnymi.

undefined

Materiał promocyjny