Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Kąpiel w wannie czy prysznic – co jest zdrowsze?

24.09.2020 14:20 | 0 komentarzy | 551 odsłon | red

Materiał promocyjny

Aby nasza skóra była zdrowa i długo zachowywała ładny wygląd, trzeba odpowiednio o nią dbać. Bardzo ważne znaczenie ma codzienna higiena skóry. Często zastanawiamy się, co jest zdrowsze i korzystniejsze dla naszej skóry – kąpiel czy prysznic. Każdy, zwłaszcza dłuższy kontakt z wodą naraża skórę na przesuszenie.

0
Kąpiel w wannie czy prysznic – co jest zdrowsze?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mycie skóry przede wszystkim powinno odbywać się wieczorem. Skóra po całym dniu jest spocona, brudna, a kąpiel lub prysznic usunie wszelkie zabrudzenia.

Kąpiel w wannie nie może być za gorąca. Temperatura wody nie powinna przekraczać 40 stopni Celsjusza, a kąpiel nie powinna trwać zbyt długo.

Najzdrowsze i najbezpieczniejsze dla skóry są produkty, które bardzo się nie pienią. Bardzo dobrze sprawdzą się naturalne produkty, np. naturalny płyn, emulsja czy olejek do kąpieli lub sól do kąpieli ze sklepu hagi.com.pl.

Długi i zbyt gorący prysznic może wysuszać skórę. Najlepiej wybrać prysznic naprzemienny, raz ciepły, raz zimny. Taki prysznic doskonale poprawia krążenie, ujędrnia skórę i hartuje organizm.

Poranny prysznic lub kąpiel ma na celu orzeźwienie i pobudzenie organizmu oraz odświeżenie po nocy. Zalecana jest wtedy krótka, chłodna kąpiel lub prysznic. Prysznic działa pobudzająco, natomiast kąpiel ma działanie odprężające.

Do mycia ciała należy używać naturalnej gąbki. Nie gromadzą się na niej bakterie i grzyby, ani martwy naskórek. Do mycia można używać też rękawic, jednak używanie ich zbyt często może podrażniać skórę.

Jesień i zima – idealny czas na relaksującą kąpiel

Z ciepłej kąpieli warto korzystać w okresie jesienno–zimowym, gdy przemarzliśmy i pragniemy się rozgrzać. Kąpiel w wannie to również doskonały sposób na odprężenie i regenerację po ciężkim dniu.

Od czasu do czasu warto zafundować sobie dłuższy relaks, ustawić w łazience świece zapachowe, przygotować dodatki do kąpieli – olejek, płyn do kąpieli lub sól do kąpieli o ulubionym zapachu, włączyć muzykę relaksacyjną i oddać się błogiemu relaksowi. Zwłaszcza w najbliższych miesiącach, gdy przed nami długie jesienne i zimowe wieczory.

Prysznic jest szybki

Kąpiel pod prysznicem jest szybka. To ważne, gdy w kolejce do łazienki czeka kilku domowników. Poza tym myjąc się pod prysznicem zużywamy o wiele mniej wody niż podczas kąpieli.

Prysznic to sposób na szybkie odświeżenie skóry w gorące, letnie dni czy po intensywnym wysiłku fizycznym. Wystarczy użyć żelu pod prysznic o orzeźwiającym zapachu.

Materiał promocyjny