Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Profilaktyka antyalkoholowa w czasach pandemii. Kontrowersyjna sprawa

16.09.2020 19:49 | 7 komentarzy | 2 853 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Około trzystu uczniów chrzanowskich szkół wzięło dziś udział w profilaktycznej antyalkoholowej pogadance. Uczniowie obejrzeli przy okazji film „Narodziny gwiazdy" w chrzanowskim kinie Sztuka. Czy w czasach pandemii powinno się organizować takie akcje?

7
Profilaktyka antyalkoholowa w czasach pandemii. Kontrowersyjna sprawa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To pytanie zadają sobie niektórzy z chrzanowskich nauczycieli. I ich rodziny. Czy to odpowiednia pora, by urządzać wydarzenia z taką liczbą uczestników?

Szefowa Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chrzanowie Jadwiga Dudek zapewnia, że zostały zaachowane wszelkie obostrzenia covid-owe. Potwierdza to MOKSiR - sala była dezynfekowana, a w trakcie seansów zachowane zostały wymagane odstępy między uczestnikami.
- Były dwa seanse. Na jeden seans możemy przyjąć maksymalnie 290 osób, by pozostać w zgodzie obowiązującymi obostrzeniami w czasie pandemii. Frekwencja była o około połowę niższa - informuje Aneta Drzewiecka, dyrektor MOKSiR w Chrzanowie.
Przy wejściu obowiązywały maseczki, dezynfekcja rąk i sadzanie co drugie miejsce. Ponoć na miejscu nawet zjawił się sanepid - po telefonicznej interwencji.

Ale nauczyciele mówią - wiele instytucji m.in. urzędy są wciąż zamrożone, przynajmniej częściowo. Rady miejskie organizują sesje zdalne, komisje miejskie też. Dlaczego więc organizuje się takie spędy młodzieży? - pytają nauczyciele.